Dzisiaj jest: 14.11.2019, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Alarm bombowy w wielu szkołach w Polsce, także na Dębcu

Dodano: 6 miesięcy temu

Alarm bombowy uruchomiono m.in. w kilku placówkach w regionie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, mazowieckim i małopolskim czy też Wielkoposkim

Alarm bombowy w wielu szkołach w Polsce, także na Dębcu
Alarm bombowy uruchomiono m.in. w kilku placówkach w regionie świętokrzyskim, śląskim, opolskim, mazowieckim i małopolskim czy wielkopolskim.

Służby ratunkowe sprawdzają poziom zagrożenia po tym, jak ktoś rozesłał maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. W wielu przypadkach potwierdzono już, że informacje o bombie były fałszywe. Matura 2019 zaczęła się od dziś. Już o godz. 9 absolwenci liceów i techników przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Jednak z informacji Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach wynika, że w regionie świętokrzyskim doszło do pewnych zakłóceń egzaminu.

Po godz. 8:15 służby bezpieczeństwa otrzymały niepokojące maile. - Wynikało z nich, że bomby są podłożone w szkołach w Końskich, Klimontowie i w Kielcach, w Zespole Szkół Mechanicznych przy ul. Jagiellońskiej. Potem otrzymaliśmy jeszcze zgłoszenie dotyczące Bogorii koło Staszowa – cytuje oficera dyżurnego miejscowej straży pożarnej gazeta.pl.

Do alarmu doszło także w Technikum na Dębcu w Poznaniu. Na miejsce zadysponowano staż pożarną oraz policję z psami. Z tgo co udało nam się ustalić nie było konieczności przerwania matur. Na miejscu zastęp z OSP Luboń. 

źródło: WP.pl , OSP Luboń 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ