Dzisiaj jest: 14.11.2019, imieniny: Emila, Laury, Rogera

Znęcały się podczas prowadzonych interwencji

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

"Leż, bo cię w skrzynkę wpakujemy", "Weź te nogi, bo wyjdę i ci wp..."

Znęcały się podczas prowadzonych interwencji
Poniżej prezentujemy fragment reportażu gazety Wyborczej. (Poniżej link do całego artykułu oraz materiałów wideo)

"Leż, bo cię w skrzynkę wpakujemy", "Weź te nogi, bo wyjdę i ci wp..." - groziły strażniczki miejskie z Lubonia pod Poznaniem. Na filmach, które same wykonały, widać, jak poniżają i obrażają nietrzeźwe osoby. I śmieją się, jakby miały dobrą zabawę.

Nagrania znalazł na komputerze członek rodziny jednej ze strażniczek miejskich. Był zbulwersowany, zaniósł je na policję i do redakcji "Wyborczej". Pierwszy film pochodzi z czerwca 2015 r. Jedna ze strażniczek filmuje wnętrze radiowozu. Na tylnej kanapie leży pijany mężczyzna w brudnym ubraniu. 

- Ta k... puściła bąka. Przestajesz chrapać, raz, raz, raz... Ja pie... Ale cuchniesz, tej - mówi strażniczka filmująca mężczyznę. - Obstawiam, że k... z cztery promile będzie miał.
- Nie wiem ile, ale za chwilę się porzygam, k..., i na niego haftnę - odpowiada jej koleżanka kierująca radiowozem.

Kliknij tutaj aby przejść do całego materiału [wideo]
 

Pani Burmistrz Małgorzata Machalska wydała w tej sprawie oświadczenie :
Burmistrz Miasta Luboń otrzymała materiały pokazujące zachowania strażników Straży Miejskiej w Luboniu. Na nośnikach elektronicznych utrwalono zachowania w pracy i interwencje strażników wobec osoby nietrzeźwej, osoby bezdomnej oraz prawdopodobnie spożywanie alkoholu podczas służby. Uwidocznione na filmach zachowania są karygodne i niedopuszczalne! Podczas służby strażnik miejski powinien wykonywać swoje czynności z poszanowaniem godności i z szacunkiem dla każdej osoby, wobec której ta czynność jest podejmowana. Nie ma tolerancji dla alkoholu w pracy. Natychmiast po otrzymaniu informacji zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie. W stosunku do strażników, którzy byli obecni w pracy, zostało przeprowadzone postępowanie wyjaśniające i ich umowy o pracę ulegną wkrótce rozwiązaniu, w tym również umowa komendanta Straży Miejskiej. W stosunku do strażników, którzy z powodów usprawiedliwionych od dłuższego czasu są nieobecni, odpowiednie procedury zostaną podjęte po ich powrocie. Aktualnie trwa nabór na stanowiska strażnika miejskiego i komendanta Straży Miejskiej w Luboniu. Odpowiedzialny za nadzór nad strażą miejską Zastępca Burmistrza Mateusz Mikołajczak wypracuje wraz z przyszłym komendantem procedury i standardy, które pozwolą na uniknięcie takich zdarzeń w przyszłości.
 

Luboń, dnia 14.05.2019 r. Małgorzata Machalska Burmistrz Miasta Luboń


 
Źródło: Gazeta Wyborcza
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ