Dzisiaj jest: 17.11.2019, imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
Polecane

„Straż sąsiedzka” zastrasza dzieci ?

Dodano: 3 miesiące temu

Docierają do nas sygnały od mieszkańców ulicy Wschodniej, którzy są bardzo zaniepokojeni postępowaniem jednej ze wspólnot.

„Straż sąsiedzka” zastrasza dzieci ?

„Dzieci są zastraszane” - Jak relacjonują rodzice

Ostatnio co się dzieje na rogu ulic Wschodniej a Jana Pała II przechodzili ludzkie pojęcie. Są wakacje, więc część dzieci spotyka się na dworze, by aktywnie spędzić czas. Jakiś czas temu utworzyła się mała grupa dzieci, jeżdżących na hulajnogach. Już wtedy mieszkańcom jednej ze wspólnot przeszkadzały bawiące się dzieci.  W tym tygodniu na budynku pojawił się piktogram, który informuje o zakazie jazdy na hulajnodze. Członkowie wspólnoty twierdzą, że zamontowanie piktogramu załatwi sprawę – niestety nie do końca – informują rodzice. Oczywiście jeżeli wspólnota zatwierdzi taki zakaz to obowiązuje on na terenie wspólnoty. Droga rowerowa oraz chodnik na którym bawią się dzieci nie jest terenem prywatnym a miejscem publicznym. Stąd też członkowie wspólnoty nie mogą się powoływać na zakaz, który nie obowiązuje. Przeganianie oraz wyzywanie dzieci osiągnęło już taki poziom,  że boją się one przejeżdżać w tamtym miejscu. Według mnie nie jest to normalne, żeby mój syn z płaczem przychodził do domu mówiąc, że Pan na niego nakrzyczał bo jeździł z kolegami na hulajnodze.

Otrzymaliśmy także poniższą wiadomość od jednego z rodziców :

 Wschodnia 25 to wspólnota anty dzieci! Umieścili na swoim budynku piktogram, bo nie można nazwać tego znakiem. Coś takiego w kodeksie ruchu drogowego nie istnieje. Uświadamiam zarząd wspólnoty 25 iż w żaden sposób nie ma to odzwierciedlenia prawnego. Jeśli już chcecie to się pozamykajcie, okratujcie ale wytłumaczcie też waszym dzieciom, że nie powinny wchodzić na inne place zabaw innych spólnot.  Jeśli już robicie taki cyrk. Kolejna sprawa przeganiania dzieci na hulajnogach... jakiś czas temu ukazał się artykuł, że jakiś Pan o mało nie dostał zawału jak mu dzieciak wprysł pod samochód. Może i tak było, ale sam byłem świadkiem jak "straż sąsiedzka" wschodniej 25 tak sterroryzowali dzieci ze na ich widok uciekały w każdą stronę świata, nie patrząc czy jedzie auto. Jesteście dumni, że poradziliście sobie z grupa dzieciaków ?  NO BRAWA DLA BOHATEROW ! Pewnie żony, czy narzeczone są z Was dumni. Szkoda ze nie reagujecie jak na osiedlu naprawdę potrzebna jest interwencja.


Informację oraz zdjęcia nadesłali zaniepokojeni rodzice.

Do sprawy wrócimy niebawem.
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ