Dzisiaj jest: 19.10.2019, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Polecane

Zamknęli drogę – pasażerowie na przystankach zdezorientowani

Dodano: 2 miesiące temu

W piątkowy poranek doszło do niecodziennej sytuacji. Od jakiegoś czasu na ulicy Dworcowej prowadzone są prace remontowe.

Zamknęli drogę – pasażerowie na przystankach zdezorientowani


W piątkowy poranek doszło do niecodziennej sytuacji. Od jakiegoś czasu na ulicy Dworcowej prowadzone są prace remontowe. Od kilku dni ruch na jednym odcinku prowadzony jest wahadłowo.

Jak poinformują nas od rana pasażerowie komunikacji miejskiej oraz sami kierowcy firmy TRANSLUB, dziś doszło do zamknięcia skrzyżowania łączącego ulicę Dworcową z Fabryczną. Pasażerowie jak i kierowcy są oburzeni całą sytuacją.

Dziś rano stałam na przystanku wraz z innymi, oczekując na autobus, by dojechać do pracy. Po kilku minutach stwierdziliśmy, że coś jest nie tak. Dowiedziałam się, że mój ani inny autobus nie zatrzyma się na tym przystanku. Na przystanku brak żadnych informacji …  W ten sposób nie zdążyłam dziś na czas do pracy … - informuje pasażerka komunikacji miejskiej.


Kierowcy widząc zamkniętą ulicę, też czuli się poirytowani, szczególnie widząc pasażerów na przystanku, których nie mogli „zabrać”.

Kierownik budowy nie dopełnił obowiązków ?
Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Urzędem Miasta. Okazało się, że kierownik budowy powinien powiadomić Urząd Miasta, TRANSLUB oraz ZTM 7 dni przed zmianą organizacji ruchu. Jak udało nam się dowiedzieć, nikt o tym fakcie nie został powiadomiony. Aktualnie na ulicy Fabrycznej wyłączone zostały przystanki Luboń Dworcowa oraz Luboń Żeromskiego w obu kierunkach. Tymczasowe przystanki zostały zlokalizowane w ciągu ulicy Konarzewskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Al. Jana Pawła II oraz skrzyżowaniu Konarzewskiego Dworcowa. Nie wiadomo aktualnie jak długo potrwają utrudnienia.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ