Dzisiaj jest: 10.12.2019, imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Polecane

Dostał mandat za palenie gałęzi ?

Dodano: 2 miesiące temu

W zeszłym tygodniu na terenie doszło do niemiłej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 28 września.

Dostał mandat za palenie gałęzi ?

W zeszłym tygodniu na terenie doszło do niemiłej sytuacji. Zdarzenie miało miejsce w sobotę 28 września. Chwilę przed godziną 20:00 zadzwoniono na numer alarmowy 112, zgłaszający powiadomił służby o zauważeniu pożaru. Niezwłocznie na miejsce zadysponowano straż pożarną z OSP Luboń oraz ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. W sumie trzy zastępy. Po dojeździe na miejsce okazało się, że jest to „ognisko” pod nadzorem. Niestety ze względów bezpieczeństwa postanowiono ugasić „ognisko”. Kilka metrów dalej znajdował się mały lasek oraz budynki mieszkalne. Niestety w zgliszczach znaleziono nie tylko ślady po paleniu gałęzi czy suszu ogrodowego, ale też odpady, śmieci, które nie powinny być utylizowane w ten sposób.
Na miejscu pojawił się patrol policji i straży miejskiej. Ze względu na zaistniałe okoliczności tzn. palenie śmieci oraz palenie suszu w terminie do tego niedozwolonym właściciel otrzymał mandat w wysokości 300 zł.

Przypominamy !
zgodnie z §16 p. 2 Uchwały o utrzymaniu czystości i porządku na terenie miasta Luboń dopuszcza się spalanie odpadów z drewna nie zawierających substancji niebezpiecznych oraz dopuszcza się spalanie suchych pozostałości roślinnych poza instalacjami i urządzeniami w terminach od marca do kwietnia a także od października do listopada, jeśli czynność ta nie narusza przepisów odrębnych i nie jest uciążliwa dla sąsiadujących nieruchomości. Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż spalanie nieczystości stałych jest zabronione i podlega karze do 500 zł.
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ