Dzisiaj jest: 28.1.2020, imieniny: Agnieszki, Kariny, Lesława
Polecane

Rodzice otrzymali kontrowersyjne oświadczenia ? [wideo]

Dodano: 3 miesiące temu

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację od rodziców dot. oświadczenia, które proboszcz rozdawał w jednej z Lubońskiej Parafii. Chodzi o pismo dot. edukacji seksualnej.

Rodzice otrzymali kontrowersyjne oświadczenia ? [wideo]

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację od rodziców dot. oświadczenia, które proboszcz rozdawał w jednej z Lubońskiej Parafii. Chodzi o pismo dot. edukacji seksualnej. Jak informują rodzice, oświadczenia zostały im rozdane podczas spotkania przygotowawczego do I Komunii Świętej.
 

O co tak naprawdę chodzi rodzicom ?
O fakt, że ktoś decyduje za nich. W Konstytucji można przeczytać,  że rodzic ma prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami. Problem widzą także w formie tego dokumentu, zwłaszcza w ostatnim akapicie. „ To jest po prostu groźba” – informuje jedna z mam.

Po otrzymaniu takich informacji próbowaliśmy skontaktować się z jak największą grupą rodziców, których dzieci przystępują w przyszłym roku do I Komunii Świętej. Okazało się, że zdania rodziców są podzielone. Większa cześć nie kryję oburzenia całą tą sytuacją, natomiast część z nich uważa że nie ma w tym nic złego.

W kwestii Edukacji Seksualnej wypowiedział się Prymas Polski abp Wojciech Polak :

Kościół nie jest przeciwny przedmiotowi: wychowanie do życia w rodzinie, w ramach którego uczeń nabywa także wiedzę na temat życia seksualnego. Natomiast edukacja w zakresie życia seksualnego musi być zgodna z wyznawanym przez człowieka systemem wartości i dostosowana do rozwoju dziecka. A skoro tak się składa, że większość uczniów w polskich szkołach jest wierząca i pochodzi z rodzin chrześcijańskich, to trudno, aby szkoła wpajała tym dzieciom inny system wartości niż pragną tego ich rodzice. Taka sytuacja byłaby niebezpieczna dla samego procesu wychowania i kształtowania osobowości tych młodych ludzi. Ponadto pozostawałaby w sprzeczności z prawem rodziców do decydowania o kształcie wychowania ich własnych dzieci. Wpajanie w państwowym systemie edukacji wartości sprzecznych z przekonaniami rodziców było cechą charakterystyczną dla systemów totalitarnych, a państwa demokratyczne w publicznym systemie wychowania szanują wolę rodziców.


W dniu wczorajszym opublikowaliśmy ankietę „Czy zajęcia z edukacji seksualnej powinny odbywać się w szkole ?”. W momencie publikacji tego materiału w głosowaniu wzięło udział 141 osób. 84 % ankietowanych jest za edukacją, 15% jest przeciwna natomiast 1 % nie ma zdania na ten temat. Wynika z niej, że większość ankietowanych jest za edukacją seksualną w szkole.

WTK opublikowało materiał wideo dot. tej sprawy > WIDEO <

Czekamy da Państwa opinie dotyczące tej sprawy.

Źródło: Czytelnik
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ