Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Polecane

Upiekli blisko 300 strażackich pierników

Dodano: 2 miesiące temu Autor:

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą ...

Upiekli blisko 300 strażackich pierników
Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej jednostce akcji pieczenia pierników przez Naszą Młodzieżową drużynę Pożarniczą.

W środę 5  grudnia w ramach zajęć MDP udaliśmy się do naszej kuchni, gdzie dzieci, pod opieką druhów, mieli okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Młodzież wielką radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, często związane z motywami Świąt Bożego Narodzenia, z uwagą obserwowały proces pieczenia się ciastek. Upieczone pierniczki dekorowały mając do dyspozycji dużo jadalnych ozdób i kolorowego lukru.

Ponad 7 kg ciasta piernikowego zamieniliśmy w blisko 300 pierników, dlatego akcja wspólnego pieczenia trwała prawie 5 godzin. Tego dnia nasza jednostka zamieniła się w prawdziwą fabrykę pierników. W całej jednostce  unosił się korzenny zapach przywołujący wśród zebranych – zarówno dzieci, jak i druhów – najmilsze wspomnienia świąteczne.

Pieczenie pierniczków sprawiło dzieciom wielką radość, a jednocześnie w sposób miły i praktyczny utrwaliło tradycje Świąt Bożego Narodzenia.
Chcielibyśmy bardzo podziękować firmie PIEROGARNIA MALIBU, za zakup potrzebnych produktów do ciasta, ale także za przygotowanie przepysznej masy.

OSP MDP Luboń
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ