Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Polecane

Dorota Franek nowym Zastępcą Burmistrza Miasta Luboń

Dodano: miesiąc temu

Z dniem 1 stycznia 2020r. funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Luboń, odpowiadającego m.in. za oświatę, pomoc społeczną, kulturę i sport, obejmie Pani Dorota Franek.

Dorota Franek nowym Zastępcą Burmistrza Miasta Luboń

Z dniem 1 stycznia 2020r. funkcję Zastępcy Burmistrza Miasta Luboń, odpowiadającego m.in. za oświatę, pomoc społeczną, kulturę i sport, obejmie Pani Dorota Franek, zastępując na tym stanowisku Pana Mateusza Mikołajczaka, którego odwołuję w związku z jego nowymi planami zawodowymi.
 

Powierzam to zadanie Pani Dorocie Franek, nauczycielowi i lubońskiej radnej, jako osobie z wieloletnim doświadczeniem.
 

Pani Dorota Franek jest od urodzenia  mieszkanką Lubonia - Lasku. Uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 4 i  w tej szkole pracuje, jako nauczyciel od ponad 30 lat. W roku 2010 uzyskała mandat radnej Miasta Luboń i od 9 lat, z dużym  zaangażowaniem, działa na rzecz mieszkańców. Skutecznie występowała z wnioskami: m.in. o budowę ul. Kurowskiego, Rydla, Dworcowej, budowę Przedszkola nr 1 i rozbudowę SP 4.  Zabiegała o renowację fontanny w Parku Siewcy i wiele pomniejszych działań, odpowiadając na sugestie mieszkańców. Z jej inicjatywy  wybudowano małe boisko sportowe przy SP4.
 

Od ostatnich 5 lat jest przewodniczącą Komisji Sfery Społecznej. Zasiadała w kapitule konkursu „Siewca Roku”, komisji stypendialnej dla uzdolnionej młodzieży oraz wielu komisjach konkursowych organizowanych przez Miasto. Ponadto pracowała w Komisji Organizacyjno- Prawnej i Komisji  Ochrony Środowiska, a obecnie pracuje w Komisji Budżetu i Finansów oraz Komisji  Komunalnej  Rady Miasta Luboń.
 

Jest również członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii.
Z wielkim zaangażowaniem troszczyła się o potrzebujących, na długo przed powołaniem do GKRPA. Uczestniczyła w organizowanych przez komisję wyjazdach terapeutycznych organizowanych dla  podopiecznych i ich rodzin.  W swych działaniach nie ogranicza się tylko do litery prawa, traktując wszystkich z empatią i szacunkiem, nawiązując serdeczne relacje, motywując do podejmowania trudnych decyzji i wspierając w ich realizacji.  

Jako członek Komisji Mieszkaniowej zna występujące w Luboniu problemy społeczne.
 

Pani Dorota Franek od kilku lat, co roku angażuje się w organizację Wigilii Miejskiej w Luboniu, Orszaku Trzech Króli, Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w której  była również szefem sztabu. Nie do przecenienia jest również jej wieloletnia wolontariacka praca na rzecz lokalnej społeczności.
 


 

Jako Burmistrz, widząc  i doceniając jej zaangażowanie na rzecz Miasta i troskę o sprawy naszych mieszkańców, poprosiłam Panią Dorotę Franek, aby wspierała mnie na stanowisku Zastępcy Burmistrza Miasta Luboń.
 

Małgorzata Machalska

Burmistrz Miasta Luboń

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ