Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Polecane

Nominowani w konkursie "Siewca Roku 2019"

Dodano: miesiąc temu

19 grudnia 2019 roku miało miejsce I posiedzenie kapituły konkursu Siewca Roku 2019.

Nominowani w konkursie "Siewca Roku 2019"

19 grudnia 2019 roku miało miejsce I posiedzenie kapituły konkursu Siewca Roku 2019. W wyniku pracy kapituły zostały wyłonione osoby i organizacje nominowane do tytuły Siewca Roku w 4 kategoriach: Sport, Kultura, Biznes i Życie Publiczne. Zwycięzców poznamy podczas gali 9 stycznia 2020 roku o godzinie 19:00.


Nominowani zostali:
 

Kategoria SPORT:

Paulina Grzelkiewicz- kajakarka, zawodniczka KS Warta Poznań, w 2019 roku stawała wielokrotnie na podium Mistrzostw Polski.

Adam Balcerek- biegacz, reprezentant Polski w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy U20.

TMS Stella Luboń - w uznaniu szczególnego osiągnięcia w 2019 roku jakim było zwycięstwo w finale okręgowego Pucharu Polski.

Luboński Klub Biegacza- pasjonaci biegów na różnych dystansach, promują Luboń na wielu imprezach sportowych w kraju, od wielu lat zaangażowani w organizację Biegu Małego Patrioty oraz Biegu na Powitanie Lata.


Kategoria KULTURA

Stowarzyszenie Pozytywny Luboń- za wpływ na życie Miasta, organizację licznych wydarzeń kulturalnych takich jak koncerty (koncert świąteczny, cykl "Wokół wielkiej sceny"), spotkania tematyczne, wydarzenia o charakterze profilaktycznym i charytatywnym.

Teatr'a Impro Drama Semper Fidelis- grupa jest obecna podczas imprez miejskich, ale również wydarzeń w regionie i w kraju, urozmaicając je akcentami rekonstrukcji historycznej, jej członkowie organizują również akcje charyrtatywne pomagając min. kombatantom Poznańskiego Czerwca.

Kategoria BIZNES

Piotr Wilczyński- właściciel firmy budowlanej, wspierający luboński sport, zaangażowany również w przebudowę i bieżące remonty budynku Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Paweł Mieszała Pavlova i Studio 44- właściciel, chef cukierni Mistrz Polski i Świata w cukiernictwie, stworzył od podstaw dwa funkcjonujące w Luboniu lokale, zaangażowany w liczne inicjatywy charytatywne.

Joanna Skórska Szkoła Językowa GERMAN- właścicielka istniejącej od 2000 roku w Luboniu uznanej szkoły językowej, działająca z sukcesem w biznesie jak i włączająca się chętnie w inicjatywy miejskie.

Kategoria Życie Publiczne

Katarzyna Andrzejczak- "zawodowo pomaga ludziom, po pracy kotom", wolontariuszka Fundacji Animal Security, od wielu lat zaangażowana w pomoc bezpańskim i bezdomnym kotom.

Lilla Skórska- dwunastoletnia lubonianka, aktywistka na rzecz praw zwierząt, wolontariuszka, organizuje od kilku lat zbiórkę karmy dla psów i kotów, bierze udział w manifestacjach i protestach np. przeciwko występom zwierząt w cyrkach.

Kacper Matłoka- Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta V kadencji, radny IV kadencji MRM, inicjator i współorganizator wielu akcji na rzecz lubońskiej młodzieży (szkolenia, Turniej Siatkówki Plażowej i Turniej Piłki Nożnej) oraz społeczności lokalnej, np. "Godzina dla Lubonia".

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża "Lubonianka" im. bł. Edmunda Bojanowskiego- od 25 lat organizują otwarte zbiórki krwi, promują ideę krwiodawstwa wśród mieszkańców Lubonia, są aktywni w środowisku krwiodawców w Polsce i Europie.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ