Dzisiaj jest: 25.1.2020, imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Polecane

Straż Miejska i grudniowe działania na terenie miasta

Dodano: 2 tygodnie temu

W miesiącu grudniu 2019 roku Straż Miejska Miasta Luboń wykonała 661 różnego rodzaju działań i interwencji na terenie miasta.

Straż Miejska i grudniowe działania na terenie miasta
W miesiącu grudniu 2019 roku Straż Miejska Miasta Luboń wykonała 661 różnego rodzaju działań i interwencji na terenie miasta.

Zrealizowane patrole Straży Miejskiej:
- wykonano 13 patroli łączonych i asysty z Policją,
- wykonano 26 patroli przy szkołach w godzinach przedpołudniowych ukierunkowanych na zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły,
- przeprowadzono 201 kontroli ładu i porządku publicznego na terenie miasta ze szczególnym uwzględnieniem miejsc wypoczynku i zabawy dzieci i młodzieży,
- ponadto przeprowadzono kontrole funkcjonalne urządzeń i sprzętu na placach zabaw.

W sumie wykonano 280 różnego rodzaju wyjazdów patrolowych i interwencyjnych


Interwencje związane z dzikimi i domowymi zwierzętami:
- interweniowano 21 razy w przypadku niezastosowania odpowiednich środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt domowych oraz w przypadku pojawienia się dzikich zwierząt na terenie miasta.

Działania związane z utrudnianiem ruchu drogowego:
- 61 razy reagowano w przypadku stwierdzenia nieprawidłowego postoju lub postoju w miejscu niedozwolonym,
- stwierdzono liczne uszkodzenia w pasie drogi oraz zabezpieczono te miejsca do czasu podjęcia działań przez odpowiednie służby,
- 11 razy interweniowano w przypadku niedostosowania się do znaków drogowych, 4 razy podjęto skuteczne działania związane z usunięciem wraku pojazdu oraz porzucenia pojazdu lub roweru.
W efekcie tych działań zastosowano blokady koła w stosunku do 5 kierowców i ukarano mandatami 12 osób.
Obecnie prowadzonych jest również 30 spraw o wykroczenie drogowe.
Interwencji drogowych zanotowaliśmy 87.

W przypadku dbania o ochronę środowiska wykonaliśmy 38 interwencji na podstawie zgłoszenia podejrzenia spalania niewłaściwego paliwa.
Wykonano również 188 kontroli planowanych w domach pod kątem spalania.

Straż Miejska interweniowała 5 razy w ramach przestrzegania UWTPA oraz 10 razy kontrolowała miejsca przebywania osób bezdomnych. 1 osobę przewieziono do izby wytrzeźwień. 18 razy reagowano na zakłócanie ładu i porządku publicznego oraz ciszy nocnej.

Dwukrotnie wystawiono poczet sztandarowy Urzędu Miasta: w dniu 21.12.2019 r. podczas pogrzebu osoby zasłużonej dla miasta Luboń oraz w dniu 27.12.2019 r. podczas apelu pamięci w 101 rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Ponadto wspólnie z Policją oraz Strażą Ochrony Kolei zrealizowano edukacyjny projekt „Bezpieczny spacer po mieście” dla dzieci z klasy 3 Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu, którego celem było edukowanie oraz wyczulenie dzieci na bezpieczeństwo przy szkole, na przejściu dla pieszych oraz na placu zabaw i peronie dworca kolejowego.

Przeprowadzono również kampanię informacyjną w szkołach dotyczącą bezpieczeństwa i odpowiedzialności podczas używania petard w noc sylwestrową.

Informujemy że w miesiącu lutym 2020 Straż Miejska będzie do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 22:00 oraz w soboty od godziny 6:00 do godziny 14:00.
Do Państwa dyspozycji jest również telefon 61 8131986 oraz e-mail
straz.miejska@lubon.pl w godzinach pracy Straży Miejskiej.

SM Luboń 

 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ