Dzisiaj jest: 2.4.2020, imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława

SF Lejdis zwyciężyły w Just Girls

Dodano: 2 miesiące temu

I Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii U-15, który odbył się 25 stycznia w Miejskiej Górce.

SF Lejdis zwyciężyły w Just Girls

SF Lejdis zwyciężyły w Just Girls - I Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt w kategorii U-15, który odbył się 25 stycznia w Miejskiej Górce. Podopieczne Anny Jankowskiej zdecydowanie zdominowały turniej: ze swojej grupy wyszły na pierwszym miejscu, świetnie skoncentrowane zwyciężyły w półfinale oraz w finale, a zawodniczka tego klubu została wybrana najlepszą piłkarką turnieju.
- Jestem zadowolona z zespołu. Na obecną formę dziewczyny ciężko pracowały całą jesień i zimę, na treningach zarówno piłkarskich, jak i siłowych.  – mówi Anna Jankowska, trenerka SF Lejdis.
Ze swojej grupy „czarne pantery” (nazywane tak ze względu na wizerunek tego drapieżnika na koszulkach) wyszły na pierwszym miejscu, po dwóch zwycięskich meczach i jednym remisie. Na początek zremisowały z drużyną Lech Poznań FA (1:1), następnie pokonały 3:0 FC Bonus oraz taką samą różnicą bramek KA 4 resPect.

Po wyjściu z grupy, w półfinale spotkały się z piłkarkami KSB Lędziny (zwycięstwo 2:0), natomiast w finale pokonały Lecha Poznań FA 2:1. Barbara Wierzbińska z SF Lejdis została wybrana najlepszą zawodniczą turnieju. Tak dobre, stabilne rezultaty, to nie przypadek. W SF Lejdis widać duże zaangażowanie sztabu trenerskiego. – Wysoko stawiamy poprzeczkę. Piłkarki dojeżdżają na treningi z różnych miejscowości Wielkopolski, ale to poświęcenie i determinacja przynoszą efekty. – mówi Anna Jankowska.  
Organizatorem turnieju Just Girls była fundacja na rzecz młodych talentów KA 4 resPect oraz zawodniczka reprezentacji Polski Dagmara Grad. Do rywalizacji w Miejskiej Górce przystąpiło 8 zespołów. Wystartowało w sumie 90 zawodniczek, które rozegrały 20 spotkań.

SF Lejdis będą w tym roku gospodarzem Halowych Mistrzostw Wielkopolski U-16 (2004-2006). Fanów piłki nożnej, którzy chcieliby zobaczyć te zmagania, pantery zapraszają 15 lutego do hali LOSIR w Luboniu (8.00 – 17.00). Trzymajcie kciuki, aby Lejdiskom udało się obronić ubiegłoroczny tytuł mistrzyń! W najbliższą niedzielę, 2 lutego, pantery ruszają na obóz do Hiszpanii, gdzie zmierzą się w towarzyskich spotkaniach z lokalnymi, dziewczęcymi zespołami.
 
Końcowa klasyfikacja Just Girls:
SF Lejdis
Lech Poznań FA
AS KSB Lędziny
Football Wizards
KA 4 resPect
UKS Tęcza Bydgoszcz
Polonia Środa Wielkopolska
FC Bonus


Monika Paluszkiewicz
Zdjęcia: Michał Kościelak

 
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ