Dzisiaj jest: 24.2.2020, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Polecane

Straż Miejska i szkolne patrole

Dodano: 2 tygodnie temu

Na podstawie wcześniejszych działań tego typu oraz opinii nauczycieli, dyrekcji lubońskich szkół, jak również rodziców i dzieci realizujemy stałe kontrole przy szkołach w godzinach największego natęże

Straż Miejska i szkolne patrole

Na podstawie wcześniejszych działań tego typu oraz opinii nauczycieli, dyrekcji lubońskich szkół, jak również rodziców i dzieci realizujemy stałe kontrole przy szkołach w godzinach największego natężenia ruchu tj. od 7.45 do 8.15. Przeprowadzamy również patrole w godzinach popołudniowych zwłaszcza w okresie jesień – zima, gdy szybciej robi się ciemno.
 

W okresie od września 2019 do stycznia 2020 do czasu rozpoczęcia ferii zimowych zrealizowaliśmy 126 patroli.

Obecnie rozpoczynamy realizację dalszych działań – patroli szkolnych na czas od lutego aż do czerwca 2020 roku.

Dzięki uzyskanej ocenie i opinii od dyrekcji szkół oraz sugestiom rodziców i nauczycieli nasze działania będą rozbudowywane tak, aby maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo.

W tym celu od października 2019 nasi strażnicy przechodzą szereg szkoleń specjalistycznych, których celem jest uzupełnienie wiedzy i jej ugruntowanie w oparciu o wiedzę praktyczną. Zwłaszcza w tym, co jest szczególnie ważne, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
 

Niebawem nasi strażnicy będą dysponować odpowiednimi uprawnieniami w tym zakresie. Już dziś natomiast zostali wyposażeni w wiedzę oraz indywidualny sprzęt do udzielania pomocy poszkodowanym w wypadku – apteczki osobiste oraz zestawy bezpieczeństwa indywidualnego.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem, dlatego nasze działania skierowane są przede wszystkim na realizację podstawowych celów:

  1. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w drodze do szkoły

  2. usprawnienia ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przy wysiadaniu z pojazdów w drodze do szkoły

  3. reagowaniu na łamanie przepisów drogowych w zakresie miejsc z zakazem zatrzymywania się i postoju

  4. reagowanie na stwarzanie zagrożenia przez pojazdy w obrębie szkoły w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości

  5. pomoc przy przeprowadzaniu dzieci i młodzieży przez niebezpieczne przejścia dla pieszych w obrębie szkół zwłaszcza w miejscach gdzie nie funkcjonuje sygnalizacja świetlna lub jest wyłączona

  6. kontrola rejonu szkoły pod kątem możliwości pojawiania się osób zagrażających bezpieczeństwu dzieci i młodzieży.

  7. analiza sytuacji w obrębie szkół oraz opracowanie propozycji nowych rozwiązań komunikacyjnych w celu poprawienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży.

Jesteśmy do państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 6.00 – 22.00 oraz w soboty w godzinach 6.00 – 14.00

Zapraszamy do kontaktu z nami.

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ