Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

VI akcja „ Mały ratownik" w SP1

Dodano: 2 miesiące temu

24 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 już po raz szósty odbyła się akcja „Mały ratownik”. Akcja dedykowana jest najmłodszym uczniom naszej szkoły, dzieciom z klas I-III.

VI akcja „ Mały ratownik" w SP1

24 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 już po raz szósty odbyła się akcja „Mały ratownik”. Akcja dedykowana jest najmłodszym uczniom naszej szkoły, dzieciom z klas I-III. Mieli okazję poznać i utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomnieli sobie znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego. Wszystko to podczas zabawy w miasteczku ruchu drogowego przygotowanym przez policjantów z Komisariatu w Luboniu.  Jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej uczyli lubońscy strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzieci  ćwiczyły pod ich czujnym okiem. Doskonale sobie radziły układając nie tylko swoich rówieśników ale i dorosłych.  Od sześciu lat naszej akcji pomaga  młodzież z klas strażackiej i policyjnej Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu . Opiekun klas pani Anna Kącka zadbała, by jej wychowankowie przekazali swoim młodszym kolegom najpotrzebniejsze informacje, dotyczące ratowania ludzkiego życia. Nasi mali ratownicy uczyli się udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej, wzywania pomocy, wykonywania masażu serca. W tym roku dzieci mogły również poznać sposoby tamowania krwotoku, zakładania chusty na złamaną rękę oraz tego jak zachować się  podczas ataku psa.   
 

Akcja zorganizowana została tuż przed rozpoczęciem zimowych ferii.  Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności pozostaną i będą z sukcesami wykorzystywane dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Tego dnia  rozstrzygnięty został także konkurs plastyczny na logo naszej akcji. Pierwsze miejsce zajęła praca Alicji Wąsiewicz z klasy 2d.  Już od tego roku zaprojektowane przez Alicję logo będzie rozpoznawalnym symbolem naszej akcji. Bardzo gratulujemy! 
 

Serdecznie dziękujemy za pomoc i profesjonalną opiekę podczas VI akcji „ Mały ratownik” lubońskim strażakom,  policjantom oraz  młodzieży z Zespołu Szkól Handlowych. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.

Organizatorki :  Maria Sleboda, Iwona Okupniak

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ