Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

A2 – Ciężarówka na boku, fatalny korytarz ratunkowy [WIDEO]

Dodano: miesiąc temu

Dziś koło godziny 6:30 doszło do przewrócenia się ciężarówki na poboczu autostrady A2 w kierunku Świecka. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby ratunkowe.

A2 – Ciężarówka na boku, fatalny korytarz ratunkowy [WIDEO]
Dziś koło godziny 6:30 doszło do przewrócenia się ciężarówki na poboczu autostrady A2 w kierunku Świecka. Na miejsce niezwłocznie zadysponowano służby ratunkowe. Po dojeździe pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że w pojeździe znajduje się przytomny, ale uwięziony kierowca. Za pomocą sprzętu hydraulicznego wykonano dostęp do poszkodowanego. Po kilku minutach udało się wydostać mężczyznę. Został on przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Na miejscu obecnych było 7 zastępów straży pożarnej, w tym OSP Luboń, czy oficer operacyjny. Ruch w kierunku Świecka odbywa się dwoma pasami.

Służby przypominają, że tworzenie tzw. korytarza życia od tego roku jest obowiązkowe. Kary za niestosowanie się do tego przepisu sięgają nawet do 500 złotych. Pamiętajmy jednak, że chodzi tutaj o cenne minuty na udzielenie pomocy osobom poszkodowanym.
Poniżej strażacy publikują filmik z dojazdu do zdarzenia. Niestety część kierowców nie potrafi w przypadku zakorkowanej autostrady przygotować tzw. Korytarza Ratunkowego. Dla osób, które do dziś nie wiedzą jak wygląda jazda na tzw. suwak to zapraszamy do zapoznania się z materiałem przygotowanym przez strażaków z Głuszyny  LINK

 

   
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ