Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 23 marca 

Dodano: 2 tygodnie temu

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 23 marca 


 

➡️Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem.
➡️48 osób zamieszkałych pod 25 adresami jest objętych kwarantanną. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, gotowi do udzielania pomocy w zapewnieniu żywności, leków i środków higienicznych.
➡️ Zachęcamy te osoby do zainstalowania i korzystania z dedykowanej aplikacji: ???? https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa.
➡️ Dziś odbyła się kolejna wideokonferencja dotycząca organizacji pracy szkół z udziałem Zastępcy Burmistrza Doroty Franek, kierownika Wydziału Oświaty Romualdy Suchowiak oraz dyrektorów lubońskich placówek. W czasie spotkania brano pod uwagę możliwości dostępu do sprzętu, Internetu oraz sugestie rodziców i nauczycieli, a także wytyczne Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące możliwości uczniów podczas pracy zdalnej. Ustalono ilość konsultacji i lekcji on-line, które nie będą dla uczniów obowiązkowe, aczkolwiek zalecane. Informujemy, że problemy, z którymi spotykają się szkoły są na bieżąco monitorowane i systematycznie rozwiązywane.
➡️ Informujemy, że spółka miejska PT „Translub” Sp. z o.o. codziennie zabezpiecza Pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej przed rozprzestrzenianiem wirusa podejmując następujące czynności:
- pracownicy myją elementy wnętrza autobusu (poręcze, kasowniki, przyciski, podłogi, okna) używając środków dezynfekujących,
- dodatkowo przy użyciu generatora pary odkażane są fotele,
- w nocy autobusy dezynfekowane są poprzez zastosowanie generatora ozonu wewnątrz pojazdu,
- w celu zabezpieczenia kierowców zamknięto pierwsze drzwi i odgrodzono dostęp do pierwszego rzędu foteli i miejsca pracy kierowcy,
- kierowca udostępnia i sam otwiera wszystkie drzwi autobusu w celu uniknięcia dotykania przycisków otwierania drzwi przez pasażerów - tym samym następuje szybka wymiana powietrza i wietrzenie pojazdów.

➡️Przypominamy Państwu najważniejsze telefony:
Sanepid, tel. 800 190 590
Telefon alarmowy Miasta Luboń, tel. 601 986 986
MOPS pn. 8-16, wt.-pt. 7-15 – tel. 61 810 50 85
Straż Miejska pn.-pt. 6-22, sob. 6-14, tel. 61 813 19 86
Komisariat Policji w Luboniu, tel. 61 281 74 10
Ochotnicza Straż Pożarna, tel. 61 813 09 98
 

Szanowni mieszkańcy Lubonia, serdecznie Państwu dziękujemy za dostosowywanie się do zaleceń, wyrozumiałość i zrozumienie w ciągu ostatnich dni. Ponownie wszystkim dziękujemy za odpowiedzialną postawę w zaistniałej sytuacji. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy ostrożni, tym bardziej zmniejszymy ryzyko zachorowania. #zostanwdomu

Źródło: UML
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ