Dzisiaj jest: 8.4.2020, imieniny: Amadeusza, Cezaryny, Juliany

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 24 marca br. godz. 15:30

Dodano: 2 tygodnie temu

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem epidemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.

Komunikat Burmistrza Miasta z dnia 24 marca br. godz. 15:30

Drodzy Mieszkańcy, przekazujemy informacje na temat aktualnej sytuacji oraz działań podejmowanych w związku ze stanem epidemii koronawirusa SARS -Cov-2 w Luboniu.
 

➡️Na dzisiaj w Luboniu nie odnotowano żadnych osób zakażonych wirusem.
➡️46 osób zamieszkałych pod 25 adresami jest objętych kwarantanną. Jesteśmy z nimi w stałym kontakcie, gotowi do udzielania pomocy w zapewnieniu żywności, leków i środków higienicznych.
➡️ Zachęcamy te osoby do zainstalowania i korzystania z dedykowanej aplikacji: ????https://www.gov.pl/…/aplikacja-aplikacja-kwarantanna-domowa….

➡️ Kancelaria Premiera na dzisiejszej konferencji prasowej poinformowała o wprowadzeniu ograniczeń w liczbie pasażerów w transporcie zbiorowym. Burmistrz Miasto Luboń reaguje na bieżąco na nowe zalecenia.
Dzięki zainstalowanym w autobusach licznikom Miasto Luboń może stale monitorować liczbę pasażerów i zwiększać liczebność taboru tak, aby spełnić dodatkowe wymagania.
Dlatego też wprowadzone zostaną podwójne przejazdy autobusów (2 autobusy tej samej linii o tej samej godzinie). I tak od dnia 25 marca poranne kursy linii 603 i 614 będą obsługiwane przez dwa autobusy ( linia 603 - 5:07, 5:47 i 6:27 z Łęczycy kier. Garbary; linia 614 - 5:40 z Krętej kier. Górczyn).

Oczywiście jest to rozwiązanie tymczasowe. Jak najszybciej, po wymaganych konsultacjach z ZTM oraz po analizie kolejnych danych dot. Ilości pasażerów, podjęte zostaną kolejne decyzje. Będą one polegać na zwiększeniu częstotliwości kursów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu.

➡️ Przypominamy o wprowadzonym od 16 marca 2020 r. do 31 marca 2020 r. ograniczeniu dostępu do pomieszczeń Urzędu Miasta Luboń dla interesantów.
????Podania, wnioski, pisma, zapytania oraz dokumentację w sprawach należy przesyłać drogą pocztową, za pośrednictwem poczty elektronicznej, poprzez system ePUAP (elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej) lub za pomocą portalu eurzad.lubon.pl.

????Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu przygotowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji, w którym krok po kroku pokazane jest jak założyć profil zaufany:
https://www.youtube.com/watch…
Kontakt osobisty możliwy będzie wyłącznie po uprzednim umówieniu się na termin wizyty z pracownikiem Urzędu. Ograniczenia nie dotyczą niektórych spraw z zakresu działania Urzędu Stanu Cywilnego np. rejestracji aktu zgonu, aktu urodzenia.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich zachęcamy do kontaktu telefonicznego i e-mailowego – wszelkie numery telefonów i adresy e-mail dostępne są na stronach bip.lubon.pl

➡️W celu ograniczenia możliwości zakażenia się wirusem SARS -Cov-2 wyeliminowana została konieczność korzystania z przycisków dla pieszych. Przyciski zostały zakryte i światło zielone zapala się automatycznie bez potrzeby używania przycisku lub światła pracują w trybie „żółtym pulsującym”.

➡️Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego informuje o zawieszeniu niektórych pociągów Poznańskiej Kolei Metropolitarnej na Linii Poznań Główny – Wolsztyn. Szczegóły i aktualny rozkład na stronie: https://portalpasazera.pl/
➡️ Stowarzyszenie Społeczny Fundusz Ludzi Dobrej Woli informuje o odwołaniu wydawania paczek żywnościowych w dniu 28 marca br.

➡️Przypominamy Państwu najważniejsze telefony:
Sanepid, tel. 800 190 590
Telefon alarmowy Miasta Luboń, tel. 601 986 986
MOPS pn. 8-16, wt.-pt. 7-15 – tel. 61 810 50 85
Straż Miejska pn.-pt. 6-22, sob. 6-14, tel. 61 813 19 86
Komisariat Policji w Luboniu, tel. 61 281 74 10
Ochotnicza Straż Pożarna, tel. 61 813 09 98

Szanowni mieszkańcy Lubonia, serdecznie Państwu dziękujemy za wyrozumiałość i zrozumienie w ciągu ostatnich dni. Przede wszystkim dziękujemy za odpowiedzialną postawę w zaistniałej sytuacji. Pamiętajmy, im bardziej jesteśmy ostrożni, tym bardziej zmniejszymy ryzyko zachorowania.
#zostanwdomu

Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ