Dzisiaj jest: 20.3.2019, imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

Oliwia Owczarczak - powołana do reprezentacji Związku Piłki Nożnej

Dodano: 2 lata temu Autor:

Szkoła Futbolu Luboń otrzymała bardzo dobrą wiadomość z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Nasza zawodniczka, Oliwia Owczarczak

Oliwia Owczarczak - powołana do reprezentacji Związku Piłki Nożnej
Szkoła Futbolu Luboń otrzymała bardzo dobrą wiadomość z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Nasza zawodniczka, Oliwia Owczarczak, została bowiem powołana na mecz reprezentacji naszego województwa z drużyną Lubuskiego Związku Piłki Nożnej.

To wielkie wyróżnienie to nie tylko sukces sztabu szkoleniowego, ale przede wszystkim samej zawodniczki, która zawsze pracuje z pełnym zaangażowaniem. Zarówno na obozie przygotowawczym, jak i zgrupowaniu reprezentacji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Licheniu Oliwia dawała z siebie wszystko, co zaowocowało niewątpliwym wyróżnieniem, jakim jest reprezentowanie naszego klubu i Miasta w rozgrywkach międzywojewódzkich.

Oliwia Owczarczak, Kwiatuszek, który trenuje w Szkole Futbolu od chwili jej powstania. Zawodniczka zawsze uśmiechnięta, radosna, pracowita. W wielu wypowiedziach i relacjach przeczytać można, że jest „Damą Kier” w talii trenera Mikołaja, ale też stanowi ważne ogniwo w zespole Młodzików D2 .

Oliwia jest niezwykle pracowita. Choć rok starsza od kolegów z zespołu, dotrzymuje im kroku, będąc na treningu wzorem zaangażowania i dyscypliny. Nigdy się nie poddaje, choć miewa trudne chwile, które przejawiają się nawet małą łezką, kręcącą się w oku – świadczy to o wielkiej ambicji. Trenerzy jak jeden uwielbiają pracę z Damą Kier. Wykonuje wszystkie polecenia, zadania taktyczne, a słynie wręcz pośród bramkarzy rywali ze swojego firmowego zagrania – „spadających liści”, bezlitośnie obnażających każdy błąd w ustawieniu golkipera.

A jaka jest nasza Oliwia poza boiskiem? Jako córka aktywistów SF, czyli Magdy i Macieja Owczarczaków, „łazi” do Szkoły Podstawowej numer 1, do której ma jakieś góra 70 metrów, zatem może nieco dłużej pospać. Czasami na pewno ma swoje za uszami, ale jak udało się nam dowiedzieć, zawsze chętnie pomaga, szczególnie w kuchni. Jej popisowym produktem są parówki w cieście francuskim, które równie chętnie przyrządza, co pochłania.

Nie gardzi też słodkim, a szczególnie upodobała sobie pyszne babeczki pieczone przez mamę.
Jako zawodniczka wierna naszym barwom, jej ulubiony kolor to niebieski. W wolnym czasie Oliwia tańczy oraz biega, i to z niemałymi sukcesami. W biegach organizowanych w Luboniu, mimo faktu, że startuje z dziewczynkami rok starszymi, zajmuje czołowe miejsca, czy na podium, czy tuż za nim. Potrafi dać z siebie wszystko co sprawia, że Oliwia uważana jest za prawdziwego walczaka.
Na pewno są to cechy, które wyróżniają jej idola – Kubę Błaszczykowskiego. Grają nawet na podobnych pozycjach, co sprzyja temu, że Dama Kier czujnie obserwuje jego występy w klubie i reprezentacji. Co ciekawe, wpiera także swoim dopingiem Bayern Monachium. Czyżby tata zaszczepił w córce miłość do futbolu? Z pewnością, tym bardziej, że często razem oglądają mecze, a towarzyszy im jej brat, Paweł, z którym w tym sezonie czasem grywa w jednej drużynie w Orlikach E2.

Oliwia słynie nie tylko z wyjątkowej inteligencji, ale też ze śpiewania pod prysznicem. Wykonuje utwory wielu znanych artystów, ale niestety nie udało się nam uzyskać informacji, jakiego wokalistę lubi najbardziej. Być może uda się dopytać Damy Kier. 
 
Źródło: Szkoła Futbolu Luboń
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ