Dzisiaj jest: 20.1.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 2

Dodano: rok temu Autor:

W piątkowy wieczór, film „Legendy sowiego królestwa” zainaugurował tegoroczny program „Film w edukacji klas 2-3”. Śledziliśmy losy młodej sowy o imieniu Soren ...

Wiadomości ze Szkoły Podstawowej nr 2
  1. Legendy sowiego królestwa
W piątkowy wieczór, film „Legendy sowiego królestwa” zainaugurował tegoroczny program „Film w edukacji klas 2-3”. Śledziliśmy losy młodej sowy o imieniu Soren, która zachwycona epickimi opowieściami swojego ojca o Strażnikach Ga’Hoole postanowiła dołączyć do swoich bohaterów. Była to opowieść piękna, nierzadko wzruszająca i chwytająca za serce, mianowicie stanowiła o podejmujących pojedynek mitycznych i skrzydlatych wojownikach, którzy pragnęli odnaleźć Wielkie Drzewo i stanąć w obronie całego sowiego gatunku. Wspólnymi siłami zinterpretowaliśmy sowę jako symbol – wiedzy, mądrości, poznaliśmy znaczenie słowa racjonalizm, utożsamiliśmy sowę także z uczuciem smutku i samotności. Sowy będące nośnikiem wartości uniwersalnych, czyli prawdy i odwagi były dla nas punktem wyjścia do zabawy ruchowej: „Co robi sowa?”. Po zajęciach wiemy, jakie cechy anatomiczne charakteryzują sowę, jakie tereny one zamieszkują i czym się żywią. Zajęcia zwieńczyła praca plastyczna z motywem sowy. Uczniowie przy pomocy wielu rodzajów nasion, m.in. pigwy i trawy, a także różnorakich odmian kaszy wg własnego pomysłu ozdabiali sowy.
/ Joanna Kwiecińska
 
  1. Nauka programowania w Baltie
Ostatni weekend października w naszej szkole upłynął „programistycznie”. 11 naszych nauczycieli miało możliwość uczyć się od jednego z czołowych programistów na świecie – Bohumira Soukup.  Czecha, biegle posługującym się j. polskim, twórcą programu Baltie. Za swój olbrzymi wkład w rozwijanie idei nauki programowania ceniony przez takich znanych wykładowców  jak Seymour Papert (MIT, Logo), Mitchel Resnick (Scratch)  i wielu innych.
Baltie jest to wizualny język programowania, który uczniom może towarzyszyć od najmłodszych lat do szkoły średniej. Programowanie w Baltie to przede wszystkim twórcza i rozwijająca zabawa w myślenie.
Podczas warsztatów zostaliśmy zapoznani z ogromnymi możliwościami tego języka, platformą konkursową oraz przygotowywaną aplikacją na urządzenia mobilne. Pan Bohumir podzielił się z nami swoimi ogromnymi umiejętnościami pedagogicznymi oraz ciekawymi rozwiązaniami metodycznymi, które możemy wykorzystać teraz w pracy z naszymi uczniami.
Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie i mamy nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie.
Joanna Kordzińska
 
  1. Kartki z kotem wysłane do Oliwiera!
Z ogromną radością zawiadamiamy, że sukcesem zakończyliśmy akcję „Kartka z kotem”. Zebraliśmy pękający w szwach karton pięknych, kolorowych kartek, wykonanych przy pomocy przeróżnych materiałów, dzięki którym Oliwer będzie mógł „zobaczyć” dotykiem Wasze koty. Podarowaliście mu również pluszowego kota oraz śliczną poduszkę w kształcie głowy kota.
Od dzisiejszego poranka paczka z wszystkimi Waszymi podarunkami wędruje, za pośrednictwem kuriera, prosto pod drzwi Oliwera. Będzie dla niego niespodzianką i z pewnością ogromną radością, a napisane przez Was  życzenia wywołają wiele  uśmiechów na jego twarzy.
Wszystkim Wam Kochani bardzo dziękujemy! I pamiętajcie: DOBRO POWRACA…
 
  1. Wyniki konkursu „Piękno przyrody Wielkopolski”
Miło nam poinformować, ze w konkursie fotograficznym Biblioteki Ekologicznej "Piękno przyrody Wielkopolski" uczeń  naszej szkoły Kacper Piechowicz z klasy 6 b  zajął drugie miejsce. Serdecznie gratulujemy! Dzisiaj odbyła się uroczystość wręczenia nagród i dyplomów. Kacper otrzymał hulajnogę.
Zdjęcie Kacpra przedstawia jętki składające jaja na trzcinie. Kacprowi udało się uchwycić aż pięć jętek, siedzących jedna za drugą. Przyjrzyjcie się uważnie, nad nimi widać wyraźnie przytrzymujące je samce. Zdjęcie zwróciło uwagę jury konkursu również z tego względu, że rzadko się zdarza, żeby jętki składały jaja tak "zespołowo".
  Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zapraszamy do innych naszych działań i rozwijania swoich pasji i zainteresowań.
                        nauczyciele przyrody
 
  1. Sukces Helenki
29.10 w niedzielę, odbył się turniej Młodzików i Puchar Polski Juniorek/ów Młodszych w Judo. W zawodach wzięło udział blisko 1000 osób z całej Polski i 5 zagranicznych klubów. Uczennica naszej szkoły- Helena Brodala z klasy 3 d wywalczyła III miejsce w swojej kategorii. Nie było łatwo, ale udało się stanąć na podium! Warto dodać, że Hela trenuje judo oraz brazylijskie jiu jitsu. W obu dyscyplinach odnosi sukcesy.
Z całego serca gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych walk!
Poniżej można zobaczyć jedną z walk Helenki, która pokazuje jej ducha walki oraz nieustępliwość : FILMIK

 
 
Źródło: Violetta Langner
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ
Zmiany w udostępnianiu informacji w grupach na Facebook-u. Więcej informacji