Dzisiaj jest: 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Pracowity piątek Lubońskich strażaków

Dodano: rok temu Autor:

Dachowanie samochodu, wypadek, pożar budynku mieszkalnego,  wypadek podczas pracy, monitoring. W piątek 16 grudnia strażacy interweniowali w 6 przypadkach

Pracowity piątek Lubońskich strażaków


W piątek 16 grudnia, Lubońscy strażacy interweniowali w 6 przypadkach. Pierwsze zgłoszenie otrzymali o godzinie 7:10. Alarmowo udali się na ulicę Przy Autostradzie. Tam doszło do wypadku drogowego. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. W wyniku czego jedna osoba została ranna. Po zbadaniu przez zespół ratownictwa medycznego, została przewieziona do szpitala. Na miejscu także zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.

O godzinie 9:00, w Wirach na ulicy Komornickiej doszło do dachowania samochodu osobowego. Pojazdem podróżowała jedna osoba. Na szczęście osoba ta nie odniosła żadnych obrażeń.

O godzinie 10:30 w firmie przy ulicy Szkolnej w Luboniu, doszło do wypadku podczas pracy. Pracownik niechcący włożył rękę do prasowalnicy. Na miejsce niezwłocznie wezwano służby ratunkowe, w tym zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Luboniu, zastęp ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania, oraz zespół ratownictwa medycznego. Po przybyciu na miejsce,  strażacy przystąpili do uwalniania ręki. Po blisko 40 minutach, udało się wydostać kończynę. Pracownik przytomny, z dużymi obrażeniami ręki  został przetransportowany do szpitala.

O godzinie 16:20 interweniowali na ulicy 11 Listopada. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia, jedna osoba został ranna, następnie została przewieziona do szpitala.

Chwilę przed godziną 17:00 doszło do dachowania samochodu osobowego. Zdarzenie maiło miejsce na ulicy Poniatowskiego.

O godzinie 18:50 doszło do pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Rosnowskiej w Poznaniu. Na miejsce akcji zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Luboń, dwa z JRG, oraz jeden ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Chwilę przed godziną 21:00 strażacy zostali wezwani do Hotelu Poznańskiego. Powodem interwencji było załączenie się systemu przeciwpożarowego. Na szczęście był to alarm fałszywy. Na miejscu także dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania.
 
 
Źródło: OSP
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ