Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Akcja Mały Ratownik w Luboniu

Dodano: rok temu Autor:

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest zbyt wcześnie. W ramach ogólnopolskiej akcji „Mały Ratownik”, w dniu 5 stycznia w szkole podstawowej nr 1, po raz czwarty zorganizowano warsztaty.

Akcja Mały Ratownik w Luboniu
W ciągu całego życia każdy z nas spotyka się z różnego rodzaju nieszczęśliwymi wypadkami. Ważne jest byśmy umieli we właściwy sposób zachować się w takiej sytuacji. W dużej mierze to od nas może zależeć zdrowie i życie osób poszkodowanych.

Na naukę udzielania pierwszej pomocy nigdy nie jest zbyt wcześnie. W ramach ogólnopolskiej akcji „Mały Ratownik”, w dniu 5 stycznia w szkole podstawowej nr 1, po raz czwarty zorganizowano warsztaty.  Uczestniczyli w niej uczniowie klas 0, I, II i III, a całą akcję fachową pomocą wsparli lubońscy strażacy, policjanci, oraz uczniowie z Zespołu Szkół Handlowych w Poznaniu.

Strażacy uczyli udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w sytuacjach zagrożenia życia. Dzieci zdają sobie już sprawę, że szybka i prawidłowo udzielona pomoc może komuś uratować życie. Dzięki tym zajęciom utrwaliły sobie numery alarmowe, przypomniały jak należy wzywać pomoc. Wiedzą też jak wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne - jak sprawdzić, czy ofiara wypadku jest przytomna, jak rozpoznać czy oddycha, potrafią wykonać masaż serca i sztuczne oddychanie. Dzieci uczyły się również układać osobę poszkodowaną w pozycji bezpiecznej.
Lubońska policja przygotowała miasteczko ruchu drogowego. Dzieci podczas zabawy piankowymi samochodami utrwalały zasady ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci-samochody podczas zabawy wykonywały polecenia policjantów, które między innymi polegały na prawidłowej reakcji na kolizję drogową. Uczniowie, podczas doskonałej zabawy, utrwalili sobie zasady przechodzenia przez jezdnię, znajomość znaków drogowych i bezpieczne poruszanie się po drogach.

Pełna galeria zdjęć dostępna tutaj 
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ