Dzisiaj jest: 20.3.2019, imieniny: Joachima, Kiry, Maurycego

"Nie pal śmieci - szkodzisz dzieciom" - Rozdanie nagród

Dodano: rok temu Autor:

18 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie "Nie pal śmieci - szkodzisz dzieciom".

"Nie pal śmieci - szkodzisz dzieciom" - Rozdanie nagród
18 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyła się uroczystość rozdania nagród w konkursie "Nie pal śmieci - szkodzisz dzieciom". Celem konkursu było m.in. zwrócenie uwagi na problematykę spalania odpadów w paleniskach domowych, upowszechnienie wśród dzieci i młodzieży postaw przyjaznych środowisku. Ogłoszony został wśród wszystkich szkół w Luboniu w klasach IV-VIII. Obejmował dwa etapy – I etap – szkolny, w którym każda szkoła wyłoniła 5 najlepszych prac oraz etap międzyszkolny, w którym wśród wszystkich nadesłanych prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców. W konkursie udział wzięły wszystkie szkoły z Lubonia.
Prace laureatów posłużyły do wydruku plakatów i ulotek informacyjnych, które wkrótce pojawią się na terenie Miasta (tablice informacyjne, szkoły, przedszkola, autobusy miejskie)

Na spotkanie w Bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 zaproszeni zostali laureaci ze wszystkich szkół wraz z opiekunami, którzy otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Miasta. Dodatkowo spółka Syngeos z Katowic, dla szkoły z której pochodzi laureatka Konkursu ufundowała czujnik pyłów PM2,5 oraz PM10. Czujnik zamontowany został w dniu wręczenia nagród.

Pani Burmistrz Małgorzata Machalska pogratulowała wszystkim zwycięzcom oraz wskazała szereg działań, które podejmowane są w naszym mieście w celu poprawy jakości powietrza.

LAUREACI
I Miejsce – Angelika Przybylska – SP3
II Miejsce – Weronika Włodarczyk – SP1
III Miejsce – Julia Brauza – SP5 oraz  ex aequo Weronika Zawada - SP5

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!
 
 
 
 / Urząd Miasta Luboń
 

 
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ