Dzisiaj jest: 20.1.2019, imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana

Podpisano umowę na nowe autobusy hybrydowe

Dodano: rok temu Autor:

19 stycznia bieżącego roku, Burmistrz Małgorzata Machalska uczestniczyła przy podpisywaniu umowy pomiędzy Prezesem Spółki Translub Zbigniewem Bernatem a przedstawicielem firmy Solaris

Podpisano umowę na nowe autobusy hybrydowe

19 stycznia bieżącego roku, Burmistrz Małgorzata Machalska uczestniczyła przy podpisywaniu umowy pomiędzy Prezesem Spółki Translub Zbigniewem Bernatem a przedstawicielem firmy Solaris Bus & Coach Andrzejem Sienkiewiczem na zakup trzech nowych autobusów hybrydowych na łączną sumę prawie 5,5 miliona złotych.
 

Każdy z nich ma 12 metrów długości, przewidzany jest na około 90 pasażerów, w tym około 30 miejsc siedzących. Czas realizacji zamówienia, zgodnie z umową wynosi od 301 do 360 dni.
 


 

Miasto zdecydowało się na zakup autobusów hybrydowych, a nie elektrycznych ze względu na fakt, iż w najbliższej okolicy nie powstała dotąd żadna stacja ładowania tego typu pojazdów. Akumulator wystarcza na przejechanie 300 km, co skutkowałoby tym, że ich użyteczność nie byłaby odpowiednia i częściej czekałyby na ładowanie w bazie Translubu.
 

Autobusy zostaną zakupione w ramach dofinansowana „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska”, Poddziałania 3.3.3. „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w tamach ZIT dla MOF Poznania”. Luboń otrzyma w tym programie ponad 13 milionów dofinansowania. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo TUTAJ.

/ MIASTO LUBOŃ

Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ
Zmiany w udostępnianiu informacji w grupach na Facebook-u. Więcej informacji