Dzisiaj jest: 21.4.2019, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
Polecane

Sukcesy uczniów SP 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi

Dodano: rok temu Autor:

Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 3

Sukcesy uczniów SP 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi
 SP 3 z Oddziałami Dwujęzycznymi w styczniu matematyką i fizyką stoi!
 

Tymon Dydowicz, Tymoteusz Karalus (obaj z klasy IIId) oraz Stanisław Jankowski ( kl. IIc) zostali laureatami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Gratulujemy ogromnego sukcesu!
Na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu działa Poznańska Fundacja Matematyczna.
Celem Fundacji jest wspieranie zainteresowań i popieranie talentów osób, w szczególności dzieci i młodzieży, w dziedzinie nauk matematycznych, pomoc osobom utalentowanym w zakresie matematyki, wspieranie podnoszenia poziomu edukacji matematycznej w szkołach wszystkich szczebli, propagowanie i szerzenie edukacji matematycznej w formach alternatywnych do edukacji szkolnej, popularyzacja matematyki i kultury matematycznej.
Miło nam ogłosić, że Stanisław Jankowski z klasy dwujęzycznej – 2c zajął 7 miejsce w Konkursie ,,Matematyczny kalendarz adwentowy”, zorganizowanym przez tę fundację i otrzyma jedną z 25 nagród. Konkurs polegał na rozwiązaniu blisko 40 zadań.
 Tymoteusz Karalus i Damian Kayzer zostali finalistami Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego, a Piotr Latasiewicz zmierzy się niebawem w finale Wojeówdzkiego Konkursu Geograficznego z najlepszymi geografami Wielkopolski.Trzymamy kciuki – finały już w marcu!
 
Źródło: SP 3
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ