Dzisiaj jest: 23.3.2019, imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Zwycięstwa zawodników z LKTS Luvena Luboń

Dodano: rok temu Autor:

Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń podczas 3 Grand Prix Wielkopolski

Zwycięstwa zawodników z LKTS Luvena Luboń
1 miejsce Weroniki Dombki w 3 Grand Prix Wielkopolski Kadetek
 
Bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi tenisiści stołowi LKTS Luvena Luboń podczas 3 Grand Prix Wielkopolski Kadetek i Kadetów. Impreza odbyła się w sali sportowej w Pleszewie. Lubonianie walczyli o awans na 3 Grand Prix Polski Kadetek i Kadetów, który odbędzie się od 23 do 25 marca w Drzonkowie. Limit imienny do zawodów ogólnopolskich posiadają: Zuzanna Sułek (5 miejsce w Polsce) i Patryk Pyśk (6 miejsce w Polsce) W zawodach uczestniczyło 65 młodych tenisistów stołowych z całej Wielkopolski. W Objezierzu bardzo dobrze zaprezentowali się Weronika Dombka, Natalia Piechota, Wiktoria Frelich i Damian Pyśk, którzy zajęli czołowe pozycję.
 Turniej wygrała bardzo pewnie Weronika Dombka. W finale zagrał młodzik Damian Pyśk grając z zawodnikami o 4 lata starszymi zajął ostatecznie dobre 3 miejsce. Natalia Piechota awansowała do półfinału, a turniej skończyła na 5 pozycji, 7 miejsce wywalczyła Wiktoria Frelich.
Bardzo ważne jest teraz, aby koncentrować się na treningach, gdyż na zawodach widzimy tylko efekt końcowy, a zawody są wygrywane nie na turniejach, ale podczas wielogodzinnych treningów.
 
Wyniki naszych zawodników:
Kadetki:
 
1 DOMBKA Weronika
5 PIECHOTA Natalia
7 FRELICH Wiktoria
 
 Kadeci:
 
3 PYŚK Damian 
25-28 ANTKOWIAK Michał
29-32 BOGAJEWSKI Ignacy 
29-32 STANDO Jan
33-36 ZROL Kacper
37-40 ZROL Mikołaj 
41-44 PODBYLSKI Amadeusz
 
Dobre miejsca w 3 Grand Prix Wielkopolski Młodzików 2018
 
Trzeci turniej Grand Prix Wielkopolski Młodziczek i Młodzików sezonu 2017/2018 rozgrywek pod patronatem Wielkopolskiego Związku Tenisa Stołowego miał miejsce w Poznaniu. Turniej odbył się w sobotę 27 stycznia. 
Rywalizowali młodziczki i młodzicy, którzy stawili się w bardzo licznym 78 osobowym gronie. Limit imienny do 3 Grand Prix Polski posiada Damian Pyśk.

W imprezie wystartowali reprezentanci LKTS Luvena Luboń: w kategorii młodziczek Julia Gładysz i Ola Wasinkiewicz oraz młodzicy Jan Stando, Michał Antkowiak, Filip Borowiak, Bartek Sułek i Kacper Zrol. 
Nasi reprezentanci stoczyli wiele zaciętych, interesujących i stojących na wysokim poziomie pojedynków. Nasi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Najlepiej zaprezentowała się Julia Gładysz uplasowała się na 4 pozycji. Najwyższe wśród młodzików miejsca zajęli Filip Borowiak – 8 miejsce i Janek Stando – miejsce 9. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń zaprezentowali waleczność i ambicję, a najważniejsze, że zebrali cenne doświadczenie, a także wnioski do dalszego treningu. Nasi tenisiści zaprezentowali tenis na dobrym poziomie - do zajęcia lepszych miejsc zabrakło niewiele.
 
Wyniki
 
Młodziczki (30 zawodniczek)

4 Julia Gładysz 
13-14 Ola Wasinkiewicz
 
Młodzicy (52 zawodników)
 
Damian Pyśk (limit) 
8 Filip Borowiak 
9-10 Jan Stando
15-16 Michał Antkowiak
23-24 Kacper Zrol 
37-38 Bartek Sułek
 
2 x 2 miejsce w Pucharze Polski !
 
W niedzielę 21 stycznia odbywały się zawody finałowe Pucharu Polski edycji województwa wielkopolskiego. Zwycięzcy awansowali do rozgrywek centralnych.
Tenisistki stołowe LKTS Luvena Luboń rywalizowały w Gnieźnie.
W pierwszym meczu wygrały z MKS TS Warta Oborniki 4 do 0. W meczu finałowym przegrały z doświadczonymi zawodniczkami 1 ligi KS Stella Niechan Gniezno 4-0.
W Luboniu gospodarze, którzy jako jedyni grają w 3 lidze spotkali się z zespołami 2 ligowymi.
W pierwszym meczu pokonali LKS Burza Drzeczkowo 4 do 2. W finale po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu przegrali z KS Stella Niechan Gniezno 4-2.

Zespoły z Gniezna były najwyżej sklasyfikowanymi zespołami, które rywalizowały w finałach Pucharu Polski. Srebrne medale dla LKTS Luvena Luboń należy uznać za duży sukces sportowy.
Jest to najlepszy występ w Pucharze Polski w 10-letniej historii klubu.
Dziewczyny zagrały w składzie: Anita Chudy, Maja Zielińska, Weronika Dombka i Zuzanna Sułek.
W męskim zespole zagrali: Daniel Welke, Piotr Kołdyka, Maciej Wiśniewski i Patryk Pyśk.

Gratulujemy !
 
Piotr Ciszak

 
Źródło: Piotr Ciszak
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ