Dzisiaj jest: 21.2.2019, imieniny: Eleonory, Lenki, Kiejstuta

Statuetki Siewcy Roku 2017 rozdane! [wideo][zdjęcia]

Dodano: rok temu Autor:
Redakcja poleca!

Tradycją stało się, że Gala Siewcy Roku jest lubońskim spotkaniem noworocznym podsumowującym poprzedni rok. Tegoroczna gala odbyła się 6 lutego w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Statuetki Siewcy Roku 2017 rozdane! [wideo][zdjęcia]
Tradycją stało się, że Gala Siewcy Roku jest lubońskim spotkaniem noworocznym podsumowującym poprzedni rok. Tegoroczna gala odbyła się 6 lutego w hali Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Zaproszonych gości - przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, przedstawicieli instytucji wojewódzkich i miejskich, radnych oraz członków wszystkich lubońskich stowarzyszeń, organizacji i grup nieformalnych przywitał Burmistrz Miasta Luboń Małgorzata Machalska, oraz Przewodnicząca Rady Miasta Teresa Zygmanowska.

Galę rozpoczęło wyjątkowe wydarzenie - wręczenie medalu „Zasłużony dla Miasta Luboń”, który jest zaszczytnym wyróżnieniem za zasługi dla miasta. Odznaczeniem tym został wyróżniony Jan Błaszczak, Bronisław Łopiński, Rafał Szczeszek,  Stanisław Wojski (pośmiertnie).
Zgodnie z regulaminem konkursu Siewca Roku nagrody wręczono w czterech kategoriach: Biznes, Kultura, Sport i Życie Publiczne.

Laureatem w Kategorii Biznes jest - P.H.U. Olstal Mirosław Rygus, nominowane za wieloletnią działalność gospodarczą na terenie Lubonia oraz wspieranie zatrudnienia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Statuetkę w Kategorii Kultura otrzymał Zespół Śpiewaczy Szarotki,nominowany w roku 15-lecia swojej działalności za udział w licznych festynach na terenie gminy i powiatu poznańskiego. 

Zwycięzcą w kategorii Sport został Andrzej Chyliński, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Luboniu, nominowany za swoją działalność w Uczniowskim Klubie Sportowym Dwójka i osiągnięcia z drużyną piłki nożnej dziewcząt.

Statuetkę w Kategorii Życie publiczne otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Luboniu nominowana za służbę na rzecz Lubonia i okolic, a zwłaszcza za zasługi podczas licznych akcji usuwania skutków letnich nawałnic na naszym terenie.

Galę wręczania statuetek uświetnił występ Stanisława Soyki.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia dostępna tutaj 

Materiał wideo :
 
 
Zdjęcia: Mikołaj Zbanyszek, Maciej Splisgart
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ
Zmiany w udostępnianiu informacji w grupach na Facebook-u. Więcej informacji