Dzisiaj jest: 19.3.2018, imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety

Nowy system alarmowania druhów, na miarę XXI wieku!

Dodano: miesiąc temu Autor:
Redakcja poleca!

Miło nam poinformować, że nasi Lubońscy druhowie podążając za XXI wiekiem dołączyli do grona jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z nowoczesnym systemem powiadamiania, alarmowania.

Nowy system alarmowania druhów, na miarę XXI wieku!

Miło nam poinformować, że nasi Lubońscy druhowie podążając za XXI wiekiem dołączyli do grona jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z nowoczesnym systemem powiadamiania, alarmowania i zarządzania jednostką. Blisko roczne starania o wdrożenie systemu opłaciły się. System działa już u nas od początku roku 2018 - informują druhowie.

 

Spytaliśmy, co nowego daje strażakom nowe alarmowanie.

Żaden z naszych druhów w momencie alarmu, do tej pory nie wiedział co się dzieje i gdzie, dowiadywaliśmy się o tym dopiero na miejscu, w remizie. Teraz, mając uruchomią aplikację mobilną od razu wiemy co i gdzie się dzieje. Nasze wozy bojowe wyposażone są w tablety, w momencie alarmu, dzięki aplikacji e-remiza, automatycznie ustawia się nawigacja, która prowadzi do miejsca zdarzenia.
Kolejną zaletą systemu jest powiadamianie z potwierdzeniem obecności.  Od teraz widzimy na bieżąco, ile osób potwierdziło swoją obecność na akcji a ilu odrzuciło alarm. Z osób które potwierdziły alarm ilu jest dowódców, kierowców, ratowników itd. Są to bardzo cenne informacje, mogące pomóc w szybszej i lepszej organizacji zastępów. Wszystko to wyświetla nam się na specjalnych monitorach, zamontowanych w remizie.
E-remiza to także program do ewidencji członków i sprzętu. W jednym miejscu wpisujemy wszystkie dane osobowe, kursy, szkolenia, badania okresowe, sprzęt, przeglądy itp. Jeżeli komuś kończy się np. badanie okresowe, system 30 dni wcześniej wyślę powiadomienie. Wersja na komputer daje wiele dodatkowych funkcji jak np. tworzenie meldunków czy notatek. Potrzebna na szybko lista członków z numerem PESEL ? żaden problem, wystarczy tylko kilka kliknięć aby wygenerować listę na podstawie wpisanych danych do systemu.
 

Jak to działa w praktyce ?

Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego (operator numeru 998) odbiera zgłoszenie, w międzyczasie tworzy kartę zdarzenia. W tym momencie paczka informacji wysłana jest do systemu e-remiza. Następnie uruchamia się alarmowanie, aplikacje mobilne, tablety na wozach bojowych, monitory gotowości bojowej umieszczone w naszej remizie. Wszystko to dzieje sie w kilka sekund.

Wszystko to oczywiście jest robione dla was, mieszkańców aby jeszcze szybciej i efektowniej nieść pomoc.

Poprosiliśmy druhów o pokazanie jak w praktyce działa cały system. Poniżej prezentujemy materiał wideo.
 

 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane