Dzisiaj jest: 27.5.2019, imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Polecane

Baju, bajanie nocne w szkole czytanie… i cyfrowo bezpieczne?

Dodano: rok temu Autor:

W nocy z piątku 2 marca na sobotę 3. odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana przez nas impreza, nocne czytanie w szkole. Symboliczną wstęgę, podczas otwarcia, przecięła pani Burmistrz

Baju, bajanie nocne w szkole czytanie… i cyfrowo bezpieczne?

W nocy z piątku 2 marca na sobotę 3. odbyła się w naszej szkole długo oczekiwana przez nas impreza, nocne czytanie w szkole. Symboliczną wstęgę, podczas otwarcia, przecięła pani Burmistrz Małgorzata Machalska w towarzystwie naszej pani dyrektor Lidii Kałwińskiej, która zawsze przychylnym okiem patrzy na nasze przeróżne działania. Obu Paniom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy.            
                                        
W tym roku motywem przewodnim naszych lektur było cyfrowe bezpieczeństwo. Tak, tak, nie pomyliłam się. Wśród książek wartych polecenia bardzo spodobało nam się opowiadanie pt:  „Żółty berecik” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej – Wróbel, którego główna bohaterka Nina, nierozumiana i osamotniona przez rówieśników, szukała pocieszenia w wirtualnym świecie.  Zawiera znajomości przez Internet. Czy ulega manipulacji? Czy potrafi wybrnąć z niebezpiecznej sytuacji ? Tego Wam oczywiście nie zdradzimy, przeczytajcie, warto!        
                                
Dla nas, uczestników nocnego czytania, opowiadanie to było pretekstem do długich, nieograniczonych czasem, rozmów o cyfrowym bezpieczeństwie. Wszyscy doszliśmy do jednego ważnego wniosku: w  XXI w nie obejdziemy się bez Internetu, różnych komunikatorów, for społecznościowych, gier, komputerów. Ważne jest jednak byśmy robili to rozważnie. Nikt z nas nie miał wątpliwości, jak istotne jest nasze bezpieczeństwo i jak wiele zagrożeń czeka na nas w sieci. Dlatego cała nasza szkoła bierze w tym roku udział w projekcie “Cyfrowo bezpieczni”. Razem z nauczycielami poznajemy tajniki bezpieczeństwa w sieci i dzielimy się swoimi pomysłami z kolegami i koleżankami. Mamy nadzieję, że wiedza uzyskana w ten sposób pozwoli nam w pełni świadomie korzystać z oceanu możliwości, jakim jest internet. Nasza pani była pod wrażeniem naszej wiedzy na ten temat.

Nasz wniosek po tych rozmowach jest prosty i jednomyślny: Dorośli, nie ograniczajcie nam dostępu do nowych technologii, uświadamiajcie nas! Pokazujcie ciekawe filmy i programy edukacyjne, podrzucajcie książki, których bohaterowie mają podobne do nas perypetie , ale przede wszystkim rozmawiajcie z nami, bo BEZPIECZNI = świadomi.
 

 

 Uczniowie kl.5c / Szkoła Podstawowa numer 2 w Luboniu

Źródło: SP2
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ