Dzisiaj jest: 19.9.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

3 MEDALE NA MISTRZOSTWACH WIELKOPOLSKI

Dodano: 5 miesięcy temu Autor:

Po prawie sześciu godzinach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Objezierzu rozgrywane w niedzielę 8 kwietnia.

Po prawie sześciu godzinach zmagań zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Kadetek i Kadetów w Objezierzu rozgrywane w niedzielę 8 kwietnia. Impreza stanowiła ostatnią kwalifikację do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Luboniu od 3 do 6 maja 2018roku. Wcześniej limit imienny na Mistrzostwa Polski wywalczyli Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Patryk Pyśk oraz drużyna dziewcząt (Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota).

W niedzielę reprezentanci LKTS Luvena Luboń walczyli we wspaniałym stylu, tocząc po drodze wiele emocjonujących i ciekawych pojedynków.
Wicemistrzynią Wielkopolski Kadetek została Zuzanna Sułek, a Natalia Piechota zdobyła brązowy medal, a 4 miejsce wywalczyła Weronika Dombka. Tym samy Natalia wywalczyła awans na Mistrzostwa Polski Kadetek. Drużyna w składzie Zuzanna Sułek, Weronika Dombka i Natalia Piechota wywalczyła złoty medal. Wiktoria Frelich zajęła ostatecznie 9 miejsce.

W turnieju indywidualnym Kadetów najlepsze 13 miejsce zajął Mikołaj Zrol, 17 była Amadeusz Podbylski, a 25 Ignacy Bogajewski. Wszyscy kadeci będą startowali w Mistrzostwach Wielkopolski w 2019 roku. Widać ogromne postępy czego dowodem był bardzo dobry występ w turnieju drużynowym, gdzie przegrali 3-2 mimo prowadzenia 2-1 z późniejszymi srebrnymi medalistami ze Śmigla.

Trzy medale to efekt pracy zawodników, trenerów, rodziców i wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Luboniu. Ważne, aby myśleć co dalej, co można zrobić, aby rozwijać klub, jak zapewnić przyszłość utalentowanej grupie młodych tenisistów LKTS Luvena Luboń ? Potrzeba pomocy osób, dla których tenis stołowy i sport w Luboniu jest bardzo istotny. Mamy nadzieję, że Tenis Stołowy stanie się wizytówką Miasta.
Turniej był bardzo wymagający zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Duże znaczenie miało utrzymanie odpowiedniej koncentracji podczas całej imprezy. Zawodnicy LKTS Luvena Luboń osiągnęli bardzo duży sukces. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony pod kątem technicznym i taktycznym.

Kadetki drużynowo:
1 miejsce LKTS Luvena Luboń (Zuzia Sułek, Weronika Dombka, Natalia Piechota)
Kadeci indywidualnie:
13 miejsce Mikołaj Zrol
17 miejsce Amadeusz Podbylski
25 miejsce Ignacy Bogajewski
Kadeci drużynowo
5 miejsce LKTS Luvena Luboń (Mikołaj Zrol,  Amadeusz Podbylski, Ignacy Bogajewski)

4 Zwycięstwa w Rozgrywkach Drużynowych !

W sobotę 7 kwietnia zainaugurowała rozgrywki w sezonie 2017/2018 2 liga kobiet. W grupie wielkopolskiej uczestniczy 6 zespołów w tym zawodniczki Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego.
Dziewczyny rozegrały pierwsze dwa mecze w Trzemesznie z miejscowym TTS wygrały 10 do 0, a z AZS-em Poznań zwyciężyły w stosunku 9-1. Kolejny mecz odbędzie się 21 kwietnia w Śmiglu z Polonią. 12 maja w Luboniu LKTS gościć będzie MKS TS Warta Oborniki i UKS Nałęcz Ostroróg. Najlepszy zespół grupy rywalizować będzie w barażach o awans do 1 ligi.
Aktualny lider 3 ligi męskiej LKTS Luvena Luboń rozegrał dwa mecze na wyjeździe pokonując po 8-2  UKS Daniszyn i Piast Ostrzeszów. Tym samym LKTS już zapewnił sobie awans do 2 ligi męskiej i start w rozgrywkach 2 ligowych w sezonie 2018/2019. Oznacza to szybki powrót do 2 ligi. Ostatnie dwa mecze odbędą się w Luboniu 21 kwietnia. Do Hali Luvena przyjadą Polonia Śmigiel i Górnik Kłodawa.
Mniej szczęścia mieli zawodnicy LKTS II Luboń, którzy zremisowali u siebie z zespołem Spółdzielcy Koziegłowy. Aktualnie w 4 lidze zawodnicy LKTS-u zajmują 4 miejsce.