Dzisiaj jest: 27.5.2019, imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Polecane

Wiadomości z SP 2

Dodano: rok temu Autor:

11 kwietnia pięcioro uczniów z naszej szkoły, wybranych podczas szkolnych eliminacji, uczestniczyło w konkursie "Mistrz rachunku pamięciowego"

Wiadomości z SP 2
  1. 11 kwietnia pięcioro uczniów z naszej szkoły, wybranych podczas szkolnych eliminacji, uczestniczyło w konkursie "Mistrz rachunku pamięciowego" dla klas IV. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej numer 4. Oliwia Urbaniak kl. 4d, Oskar Kelma kl.4d, Antoni Piętka kl.4d i Barosz Pawlicki kl. 4f i Wikror Żurek kl. IV d przez 45 minut zmagali się z trudnymi obliczeniami. Było wiele podchwytliwych zadań, ale nasi uczniowie dali sobie radę. Wszystkim bardzo gratulujemy, a zwłaszcza Bartoszowi Pawlickiemu, który zajął drugie miejsce.

 
  1. Pierwszego dnia wiosny - 21 marca obchodziliśmy po raz kolejny Dzień Wrażliwości, Dzień Motyla. Jest to akcja objęta patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, której celem jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na ludzi chorych i ich potrzeby. Główne obchody odbywają  się na Placu Wolności w Poznaniu. Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Klasy 4 F i 7B pojechały, by wziąć w nim udział. Uczniowie zabrali ze sobą motyle namalowane  9 marca przez wolontariuszy z lubońskich szkół. Było ich prawie 1000. Motyle te rozdawaliśmy w środkach komunikacji miejskiej oraz przechodniom na ulicach i na samym Placu Wolności.

 
  1. 21 marca po raz ósmy przywitaliśmy wiosnę „Koncertem wiosennym”. Koncert odbył się w dwóch częściach – o godz. 9:00 i 13:00. Rozpoczął się piosenką zagraną na flażoletach i zaśpiewaną przez uczniów klas: 2b, 3c, 3d, 3e. Następnie na pianinie zagrała  Wiktoria Bartkowiak z kl. 1b. Umiejętności wokalne zaprezentowali też: Marta Górska i Karolina Odolanowska z kl. 1c; uczniowie kl. 2a; Urszula Gus, Maria Osiewicz, Zuzanna Pawlak, Natasza Adamczyk, Oliwia Muszyńska oraz Maksym Radziński z kl. 2 b; Jagoda Grysińska, Laura Kurowska, Martyna Ligocka, Nadia Odolanowska i Zuzanna Woźniak z kl. 3c; Maja Tarent z kl. 3 h; Oliwia Wojciechowska i Ola Marszałkiewicz z kl. 5 b. Nie zabrakło także tańca. Klasa 2b wykonała taniec do piosenki „West Virginia". W duetach tanecznych wystąpiły Iga Chudy i Maja Ledniowska oraz Jagoda Tomaszewska i Paula Skorlińska z kl. 4c. Taniec baletowy z elementami akrobatyki wykonała Maria Szała z kl. 4 e. Wspaniałym wykonawcom oraz niezawodnej publiczności dziękuje organizator: Lidia Brenska

 
  1. Tegoroczny wyjazd na 5 dniowy „EuroWeek” odbywający się w dniach od 16.03 do 20.03- to już nasza IV edycja obozu językowego. I tym razem nie zabrakło wolontariuszy z całego świata. Było ich bardzo wielu – z takich państw, jak Urugwaj, Wietnam, Indie, Indonezja, Pakistan, Meksyk, Chiny. Włochy. Grupa 46 uczniów z klas 4-7 wraz z 4 opiekunami z naszej szkoły: p. Magdaleną Woźny, p. Magdaleną Tarent, p. Agnieszką Dąbek i p. Aliną Malinowską wzięła udział w warsztatach językowych w postaci dyskusji, prezentacji, gier, debat oraz zajęć taneczno-sportowych w malowniczo położonej miejscowości Różanka w Kotlinie Kłodzkiej.

 
  1. 22 marca 2018 roku w godzinach popołudniowych w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską, w którym uczestniczyli uczniowie z klasy 3c wraz z wychowawczynią. Autorka opowiadała o swoim życiu osobistym, wyjaśniła różnice pomiędzy pisaniem dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych oraz zdradziła skąd czerpie pomysły do swych książek.

 
  1. 21 marca w naszej szkole pracowaliśmy nad projektem "Cyfrowobezpieczni z Augustem i Halinką". Tego dnia przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Wspólnie przygotowaliśmy w grupach plakaty oraz kolorowe sieciaki. Od dziś już wiemy, że rozsądne poruszanie się w sieci może być świetną zabawą, ale również źródłem wiedzy.

 
  1. 11 kwietnia uczniów naszej szkoły odwiedził słynny wioślarz, olimpijczyk p. Michał Jeliński. Odpowiedział na liczne pytania dotyczące swojej kariery i miejmy nadzieję - zaraził nas swoją pasją. Kolejka po autografy zdawała się nie mieć końca!


    Autor : Violetta Langner

Źródło: Violetta Langner
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ