Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Polecane

Mężczyzna odmówił wejścia na posesje służbom ratunkowym

Dodano: rok temu Autor:

Dziś po godzinie 15:00 straż pożarna otrzymała wezwanie na ulicę Poniatowskiego w Luboniu.

Mężczyzna odmówił wejścia na posesje służbom ratunkowym

Dziś po godzinie 15:00 straż pożarna otrzymała wezwanie na ulicę Poniatowskiego w Luboniu. Tam zauważono gniazdo szerszeni. Zagrożenie było duże, ponieważ na działce przebywały małe dzieci, w tym dwie dziewczynki uczulone na jad owadów. Po kilku minutach od zgłoszenia na miejscu obecny był zastęp z OSP Luboń. Na miejscu okazało się, że gniazdo owadów znajduje się w podbitce u sąsiada. Niestety strażacy nie zostali wpuszczeni przez właściciela na teren działki. Na miejsce wezwano patrol policji. Niestety i im mężczyzna odmówił wejścia na posesje. Na miejscu obecny był także zastęp z JRG 2, który specjalizuję się w tego typu zagrożeniach. Ostatecznie, w asyście policji strażacy usiłowali usunąć zagrożenie od działki osoby zgłaszającej.


Przypominamy , Art. 82a kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto w razie powstania pożaru lub innego zagrożenia nie dopełnia obowiązku określonego w przepisach o ochronie przeciwpożarowej oraz Państwowej Straży Pożarnej w postaci:
1) niezwłocznego zawiadomienia osób znajdujących się w strefie zagrożenia oraz: centrum powiadamiania ratunkowego lub jednostki ochrony przeciwpożarowej albo Policji bądź wójta albo sołtysa,
2) podporządkowania się zarządzeniu kierującego działaniem ratowniczym,
3) udzielenia niezbędnej pomocy kierującemu działaniem ratowniczym, na jego żądanie,
podlega karze aresztu, grzywny albo karze nagany.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto utrudnia prowadzenie działań ratowniczych, a w szczególności utrudnia dojazd do obiektów zagrożonych jednostkom ochrony przeciwpożarowej, prowadzącym działania ratownicze.
§ 3. Kto uniemożliwia lub utrudnia przeprowadzenie czynności kontrol¬no-rozpoznawczych z zakresu ochrony przeciwpożarowej przez uprawnionego strażaka Państwowej Straży Pożarnej,

podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. 
Komentarze (Ilość: 1)
Rosnąco Standardowy
  • hahaha
    2018-08-12 20:41:41 Zgłoś
    Za utrudnianie powinien zapłacić karę i to niemałą !
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ