Dzisiaj jest: 22.3.2019, imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny

Pierwszy turnus obozów Szkoły Futbolu

Dodano: 7 miesięcy temu Autor:

Za nami pierwszy turnus obozów Szkoły Futbolu, w którym udział wzięli zawodnicy urodzeni w roku 2005, od tego roku występujący w kategorii Trampkarzy Młodszych.

Pierwszy turnus obozów Szkoły Futbolu
Za nami pierwszy turnus obozów Szkoły Futbolu, w którym udział wzięli zawodnicy urodzeni w roku 2005, od tego roku występujący w kategorii Trampkarzy Młodszych, oraz gracze zespołu Żaków, z roczników 2009 – 2010.
Na świetnie przygotowanych boiskach ośrodka Olimp w Żelistrzewie niedaleko Pucka, przez cały tydzień młodzi piłkarze mieli okazję podnosić swoje umiejętności, a przy tym doskonale się bawić. Po raz kolejny gościliśmy już w Żelistrzewie, dzięki czemu sztab szkoleniowy mógł do maksimum wykorzystać ogromne możliwości bazy treningowej.

Zespoły zawsze zaczynały dzień śniadaniem o godzinie 8.00. Wczesna pora nie każdemu przypadła do gustu, a z każdym dniem widać było, jak wiele wysiłku kosztowało młodych piłkarzy poranne wstawanie, na co niewątpliwy wpływ miała całodzienna aktywność. Po posiłku i zaprowadzeniu porządku w pokojach (także była to kość niezgodny między sztabem a zawodnikami), drużyny udawały się na trening. Zajęcia z drużyną Trampkarzy prowadził trener Leszek Balcerek, który przygotował intensywne i wymagające zajęcia. Sporo pracy wykonywali też bramkarze, pracujący pod okiem trenera Mikołaja Kłodzińskiego.

Po zakończonym treningu i kąpieli czekał na obozowiczów wyjazd nad morze albo, o ile pogoda nie sprzyjała, zajęcia teoretyczne, w tym z przepisów gry w piłkę nożną i taktyki futbolu. O godzinie 14.00 był obiad, a następnie godzinny odpoczynek i kolejny trening. Trener Leszek znany jest ze skrupulatnego podejścia i egzekwowania dyscypliny, dlatego często zdarzało się, że zajęcia trwały dłużej niż zwykłe 90 minut. Wiązało się to z realizacją przygotowanego wcześniej planu, który zapewnić ma nie tylko dobre wyniki w jesiennych meczach, ale przede wszystkim wzrost umiejętności czysto piłkarskich.

Po popołudniowym treningu i toalecie czekała o godzinie 19.00 kolacja, a potem albo zajęcia techniczne, albo inna forma rekreacji ruchowej. Prym wiodła siatkonoga i siatkówka, a także zwykły odpoczynek po męczącym dniu ciężkiej pracy na treningach.
W czasie trwania obozu zespół Trampkarzy rozegrał też sparing, w którym wysoko pokonał zespół z złożony z graczy zamieszkałych w okolicy, trenujących w klubie Kaszuby Połchowo. Lokalny zespół nie sprostał Szkole Futbolu zarówno w organizacji gry, ani umiejętności piłkarskie. Nie wynik był jednak najważniejszy, a wykonanie założeń, jasno nakreślonych przez trenera Leszka i ćwiczonych na codziennych treningach.

Cały sztab szkoleniowy jest bardzo zadowolony z wykonanej pracy. Widać było pełne zaangażowanie wszystkich zawodników, którzy bardzo ciężko pracują na swój sukces. Obóz krótko podsumował też trener Leszek Balcerek:  „Dobra praca wykonana prze ten tydzień na pewno zaprocentuje. Widać było, że każdy chciał pokazać się z dobrej strony. Bardzo dziękuję wszystkim za pełne zaangażowanie, a trenerom za realizację przygotowanego planu. Dzięki pracy całego sztabu zrealizowaliśmy założenia i zindywidualizowaśmy  trening, szczególnie dla bramkarzy, gdyż na tej pozycji dostrzegałem największy niewykorzystany potencjał. Z optymizmem patrzę na nadchodzącą rundę jesienną”.

/ Szkoła Futbolu Luboń

 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ