Dzisiaj jest: 17.6.2019, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Polecane

Drugi turnus obozu Szkoły Futbolu

Dodano: rok temu Autor:

Zakończył się II turnus obozów Szkoły Futbolu, a zatem można powiedzieć, że przed dzieciakami trenującymi w tym klubie ostatnia prosta przygotowań do inauguracji rozgrywek ligowych.

Drugi turnus obozu Szkoły Futbolu
Zakończył się II turnus obozów Szkoły Futbolu, a zatem można powiedzieć, że przed dzieciakami trenującymi w tym klubie ostatnia prosta przygotowań do inauguracji rozgrywek ligowych. Tym razem w intensywnym, tygodniowym zgrupowaniu udział wzięły zespoły Młodzików – Starszych (rocznik 2006) i Młodszych (rocznik 2007). Podobnie jak w poprzednim tygodniu, sztab szkoleniowy przygotował napięty harmonogram zajęć.

Chłopcy trenowali dwa lub trzy razy dziennie, a do tego korzystali z rozlicznych atrakcji ośrodka Olimp w Żelistrzewie. Poza piłką nożną, której dawka była oczywiście zmaksymalizowana, choć podana w jak najbardziej przystępnej formie, uczestnicy obozu brali udział w turniejach piłki plażowej, piłkarzyków (tutaj nie do pokonania był duet trenerów Kamil Kolecki – Mikołaj Kłodziński) oraz tenisa stołowego, w którym niekwestionowanym mistrzem, pomimo wielu prób detronizacji, okazał się trener Leszek Balcerek.
Pomimo bardzo napiętego harmonogramu, udało się wygospodarować czas na wypady nad Zatokę Pucką, do Władysławowa i Helu, gdzie młodzi zawodnicy poza zwiedzaniem portu i miasta, udali się na sam cypel półwyspu, a także, z racji odbywającej się inscenizacji lądowania aliantów w Normandii (D-Day), podziwiali cała kolekcję pojazdów wojskowych z epoki II wojny światowej. Zobaczyli także stanowiska dział baterii helskiej oraz wspięli się (a jakże!) do punktu kierowania ogniem. Nie zabrało obowiązkowej i długo wyczekiwanej przejażdżki kabriobusem, a także pysznej pizzy. 

Ani na moment w czasie trwania obozu sztab nie zapominał jednak o celu, w jakim udali się tam młodzi piłkarze – doskonaleniu i rozwijaniu ich umiejętności. Młodziki Starsze, pod wodzą trenera Leszka Balcerka, skupiły się na szlifowaniu posiadanych już umiejętności, chłonąc w czasie zajęć sporą dawkę taktyki oraz techniki. Sporo czasu spędzili także z trenerem Kamilem Koleckim, który wyjaśnił stosowanie rollerów, ich działanie oraz zaprezentował przykładowe ćwiczenia. Codzienny widok korzystających z tych prostych bądź co bądź przyrządów chłopców był naprawdę budujący, a praca trenera Kamila przyniosła wymierne efekty w postaci lepszego samopoczucia zawodników.
Młodziki Młodsze, dla których nadchodzący sezon będzie przejściem do systemu gry 9x9, pod okiem trenera Mikołaja tak naprawdę uczyły się postaw taktyki, a także obowiązujących ich od nowego sezonu przepisów, w tym tego o spalonym. W czasie trwania obozu zespół rozegrał także trzy mecze kontrolne, w których kolejno: uległ GKS Przodkowo 1:7, pokonał MKS Władysławowo 6:3, a na koniec pod bardzo dobrej grze okazał się lepszy od GKS Strzegowo 3:1. Cieszy postęp w grze i radość, jaką zawodnicy czerpali z ciężkiej pracy – na pewno świadomość czynionych postępów działała na nich mobilizująco!

Przed Szkoła Futbolu ostatni tydzień treningów i już w pierwszy weekend września inauguracja rozgrywek. Jeśli tylko chcesz, by Twoje dziecko grało i trenowało w najlepszych w Luboniu zespołach w tych kategoriach wiekowych, nie czekaj – dołącz do drużyn Szkoły Futbolu już dziś!  

foto / info - Szkoła Futbolu
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ