Dzisiaj jest: 17.6.2019, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Polecane

Całe podium Grand Prix dla zawodniczek z Lubonia

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

W Luboniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym seniorów.

Całe podium Grand Prix dla zawodniczek  z Lubonia
W Luboniu odbyło się I Grand Prix Wielkopolski w tenisie stołowym seniorów. W pierwszym turnieju z serii Grand Prix o awans do ogólnopolskiego turnieju – Grand Prix Polski – wystartowało  87 zawodników z całego województwa wielkopolskiego, wśród nich także liczna grupa reprezentantów LKTS Luvena Luboń 6 seniorek i 6 seniorów. Zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się pierwszoligowe zawodniczki LKTS-u zajmując w turnieju seniorek wszystkie miejsca na podium. Pierwsze miejsce wywalczyła Paulina Nowacka na 2 miejscu zakończyła turniej Anita Chudy, a 3 miejsce zdobyła Zuzanna Sułek. Tym samym był to najlepszy w historii występ w kategorii seniorek reprezentantek Lubońskiego Klubu Tenisa Stołowego. W turnieju seniorów zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Maciej Wiśniewskim w silnej konkurencji sklasyfikowany został na 4 miejscu. Turniej była dla większości zawodników sprawdzianem aktualnej formy. Już w sobotę początek męskich rozgrywek 2-ligowych oraz mecz 1 ligi kobiet w Luboniu.

Wyniki

Seniorki 
1 Paulina Nowacka
2 Anita Chudy

3 Zuzanna Sułek
10 Wiktoria Frelich
11 Natalia Piechota
12 Kinga Rogalka

Seniorzy
4 Maciej Wiśniewski
17-20 Daniel Welke 
25-28 Piotr Kołdyka

25-28 Michał Deigsler
33-36 Grzegorz Nowak 

49-56 Marcin Pawlak

2 medale dla LKTS Luboń w Turnieju o Puchar PZTS !

 W dniu 15 września 2018 roku w Luboniu rozegrano I Młodzieżowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Polskiego Związku Tenisa Stołowego. Organizatorami imprezy byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego i LOSiR Luboń. Patronat honorowy: Posłanka do Parlamentu Europejskiego - Krystyna Łybacka, Poseł do Parlamentu - Bartłomiej Wróblewski, Burmistrz Lubonia – Małgorzata Machalska. Trenerzy LKTS Luboń Mariusz Pyśk i Piotr Ciszak wspierani przez Macieja Wiśniewskiego prowadzili w początkowej fazie zawodów warsztaty dla dzieci dotyczące serwisu (nauka różnych zagrań serwisowych), które cieszyły się sporym zainteresowaniem. W turnieju wzięło udział 145 uczestników w 4 kategoriach wiekowych (żaczek, żaków, młodziczek i młodzików). Wystartowała bardzo liczna grupa zawodników z Lubonia dokładnie 20 osób, gdzie większość stanowili zawodnicy Trenerki Adrianny Drgas trenujący w szkole podstawowej nr 1 w Luboniu. Miejsca na podium wywalczyli Damian Pyśk (srebrny medal) i Kacper Zrol (brązowy medal). Czołowe miejsca zajęli Patrycja Frelich (6), Bartek Sułek (7) i Filip Borowiak (9). Inni Nasi reprezentanci zagrali wiele dobrych spotkań i zyskali niezbędne doświadczenie, które zaprocentuję w przyszłości.

Wyniki

Żaczki
17-24 Miler Zuzanna
17-24 Wrotyńska Antonina

25-32 Włodarczyk Weronika

Żacy
3 Zrol Kacper
7 Sułek Bartosz
13-16 Jakubowicz Adam
17-24 Czyż Kacper
25-32 Kosik Jan
33-34 Andrzejak Szymon
35-36 Strzałkowski Oskar
35-36 Dopierała Mateusz
37-40 Konieczny Oliwier
37-40 Wieland Daniel

Młodziczki
6 Frelich Patrycja
25-32 Kujawiak Klaudia
34 Bendowska Anna
35 Rybarczyk Zuzanna

Młodzicy
2 Pyśk Damian
9 Borowiak Filip
37-40 Duszyński Tomasz

Serdecznie gratulujemy !

Drugie spotkanie w 1 lidze kobiet

Po zwycięstwie w inauguracyjnym spotkaniu przed tygodniem tym razem zawodniczki LKTS Luvena Luboń przegrały w Międzyzdrojach z UKS Chrobry 7 do 3. Zespół gospodarzy jest jednym z faworytów w bieżącym sezonie, dlatego rezultat 7-3 należy uznać za dobry występ. Lubonianki stoczyły wiele zaciętych spotkań walcząc od pierwszej do ostatniej piłki w każdym secie. Mecz był zacięty, wszystkie pojedynki stały na wysokim poziomie. Punkty dla LKTS Luvena Luboń zdobyły: Paulina Nowacka w grze pojedynczej i w grze deblowej wraz z Anitą Chudy, a trzeci punkt wywalczyła debiutująca w 1 lidze Julia Gładysz.

PRZEBIEG MECZU
Stół 1
GARBINO Maja - CHUDY Anita 3:0
KIEDROWSKA Joanna - NOWACKA Paulina 1:3 
GARBINO Maja - NOWACKA Paulina 3:0 
KIEDROWSKA Joanna - CHUDY Anita 3:0 
KIEDROWSKA Joanna / LIS Marta - CHUDY Anita / NOWACKA Paulina 0:3
Stół 2
WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta - GŁADYSZ Julia 3:0
LIS Marta - SUŁEK Zuzanna 3:2 
WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta - SUŁEK Zuzanna 3:1
BARTKIEWICZ Julia - GŁADYSZ Julia 1:3 
WITKOWSKA-KRAWCZYK Wioleta / GARBINO Maja - GŁADYSZ Julia / SUŁEK Zuzanna  3:0 

W następny weekend LKTS Luvena Luboń czeka mecz u siebie z KS Galaxy Białystok (sobota, g. 16) w sali Luvena ul. Romana Maya 1. Zapraszamy sympatyków tenisa stołowego !
 
Piotr Ciszak
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ