Dzisiaj jest: 17.6.2019, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Polecane

Kolejny udany turniej Żaków

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

Kolejny udany turniej naszych Żaków

Kolejny udany turniej Żaków

W miniony weekend w kolejnym turnieju zagrały Żaki Szkoły Futbolu. Najmłodszy zespół naszej szkółki, stawiający pierwsze kroki w oficjalnych rozgrywkach organizowanych pod egidą Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, nie ma łatwego zadania. Trafił bowiem do bardzo silnej grupy, składającej się z drużyn Warty Poznań, Poznaniaka Poznań i UKS Talent Poznań.

Pierwsze spotkanie w ramach turnieju z UKS Talent Poznań odbywało się zdecydowanie pod dyktando naszych zawodników. Widać było ogromne zaangażowanie, chęć gry oraz spore już umiejętności, które pozwoliły zdominować ambitny zespół rywali. Podopieczni trenera Leszka zdecydowanie nadawali ton rywalizacji, niemal nie wypuszczając ekipy Talentu z ich połowy. Po długich męczarniach i nieskutecznych akcjach w końcu udało się rozwiązać worek z bramkami. Ostateczny wynik 3:0 jest jasnym odzwierciedleniem boiskowych wydarzeń, choć sytuacji, by zdobyć kolejne gole, była cała masa.

Drugie spotkanie z ekipą Warty Poznań było prawdziwą gratką dla kibiców. Raz jeden, raz drugi zespół atakował, szukał okazji do zdobywania bramek i przechylenia szali na swoją stronę. Drużyny grały z ogromnym zaangażowaniem, a kibicie byli świadkami wielu pojedynków indywidualnych, które stanowią przecież jeden z najbardziej widowiskowych elementów futbolu. W końcu jednak „złotą bramkę” zdobyła Szkołą Futbolu. Wynik 1:0 mógł być inny, na korzyść obu drużyn, ale ze znakomitej strony pokazali się obaj bramkarze, nie popełniając błędów i bronią wręcz znakomicie.

W ostatnim pojedynku rywalem Szkoły Futbolu była zaprzyjaźnione ekipa Poznaniaka Poznań. Doskonałe relacje trenerów nie przełożyły się jednak na boisko, gdzie drużyny walczyły do upadłego. Z tego meczu zwycięsko wyszedł Poznaniak, choć przyznać trzeba, że tej sympatycznej i posiadającej także spore umiejętności drużynie dopisało nieco szczęście. Widać było w szeregach zespołu z Lubonia brak ostoi defensywy – Szymona Schlegela, który zawsze stanowi ostatnią instancję przed naszym golkiperem. Ostatecznie Żaki poległy 0:5, w ogólnym rozrachunku turnieju zdobywając jednak sześć cennych punktów.

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie i doping – cały czas ciężko pracujemy: nie nad wynikiem, a nad wzrostem piłkarskich umiejętności i uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych. Do zobaczenia na treningach!

Źródło: Szkoła Futbolu Luboń
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ