Dzisiaj jest: 19.8.2019, imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji

Spytaliśmy mieszkańców na kogo będą głosować w tegorocznych wyborach

Dodano: rok temu Autor:

W zeszłym tygodniu postanowiliśmy wyjść na ulicę naszego miasta i spytać mieszkańców, na kogo będą głosować w tegorocznych wyborach samorządowych.

Spytaliśmy mieszkańców na kogo będą głosować w tegorocznych wyborach
W zeszłym tygodniu postanowiliśmy wyjść na ulicę naszego miasta i spytać mieszkańców, na kogo będą głosować w tegorocznych wyborach samorządowych. Przez  3 dni udało nam się zapytać o zdanie 64 osobom. Wszystkie ankietowane osoby aktualnie mieszkają lub mieszkały w Luboniu.  

Pierwsze pytanie które zadaliśmy mieszkańcom brzmiało tak " Czy wybiera się Pan / Pani na tegoroczne wybory, które odbędą się w niedzielę 21 października 2018 roku ?  " 98 procent osób ankietowanych odpowiedziało tak. Niewielka ilość bo 2% odpowiedziało nie
Drugie pytanie wywoływało zazwyczaj najwięcej emocji " Który kandydat według Pani / Pana powinien objąć stanowisko Burmistrza Miasta Luboń ? Podczas zadawania tego pytania ankietowanym wyświetlano sylwetki kandydatów na urządzeniu mobilnym. Wyniki tego pytania przedstawiają się następująco : 73 % dla p.Małgorzaty Machalskiej, 16% dla p.Moniki Nawrot, 5% dla p.Roberta Ostafińskiego-Bodlera. 6% osób nie odpowiedziało na to pytanie.Ostatnie pytanie brzmiało " Cz zapoznał/a się Pani / Pan z programem wyborczym wszystkich kandydatów ? Na to pytanie mieszańcy odpowiadali różnie. Usłyszeć można było takie odpowiedzi jak : Oczywiście, że tak /  jeszcze nie, ale na pewno do wyborów doczytam / nie za bardzo . Zazwyczaj jednak padało słowo tak.

Dziś w godzinach wieczornych postaramy się umieścić materiał wideo z przeprowadzonej przez nas ankiety ( niestety montaż jest bardzo czasochłonny  :) )

Zespół Luboni.pl
 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ