Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Polecane

Pożar w hurtowi opakowań oraz tlenek węgla na Wschodniej

Dodano: 9 miesięcy temu Autor:

O godzinie 18:00 w naszej jednostce zorganizowano ćwiczenia z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), chwilę po godzinie 19:00 ćwiczenia przerwano.

Pożar w hurtowi opakowań oraz tlenek węgla na Wschodniej

Jak informują strażacy z OSP Luboń:

O godzinie 18:00 w naszej jednostce zorganizowano ćwiczenia z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP), chwilę po godzinie 19:00 ćwiczenia przerwano. Powodem było zgłoszenie do Plewisk na ulicę Wiosenną, gdzie doszło do pożaru w hurtowni opakowań. Niezwłocznie na miejsce udały się dwa nasze zastępy. Na miejscu zastaliśmy wydobywający sie dym z części magazynowej. Za pomocą sprzętu burzącego dostaliśmy się do środka. Działania prowadzono w natarciu i obronie. Na miejscu działał także zastęp z OSP Plewiska, dwa zastępy z  JRG 2 , dwa zastępy ze Szkoły Aspirantów PSP z Poznania , JRG 6. Na miejscu także Oficer operacyjny miasta, Policja,  Pogotowie energetyczne,  Pogotowie gazowe.


W międzyczasie otrzymaliśmy wezwanie do Lubonia na ulicę Wschodnią, gdzie doszło do podejrzenia podtruciem tlenkiem węgla. Na miejsce alarmowo udał się jeden nasz zastęp z Plewisk. Na miejscu za pomocą czujnika wielogazowego sprawdzono wszystkie pomieszczenia, nie potwierdziły one obecności tlenku węgla. U mężczyzny, u którego było podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla, sprawdzono zawartość wydychanego powietrza. I tutaj urządzenie nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Na miejscu obecny był zastęp z JRG 9 Mosina oraz pogotowie ratunkowe.

Po zakończonych działaniach udaliśmy się ponownie do Plewisk na ulicę Południową gdzie trwało już dogaszanie pożaru. Kilka minut po północy nasze działania zostały zakończone. W bazie czekało nas jeszcze tylko sprzątanie wozów, uzupełnienie sprzętu, by wozy były gotowe do kolejnych działań.  

Fot. OSP
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ