Dzisiaj jest: 17.6.2019, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Polecane

3 pas na A2 - Prace rozpoczną się już Wiosną 2019!

Dodano: 5 miesięcy temu

Południowa obwodnica Poznania w ciągu autostrady A2 doczeka się rozbudowy. Roboty budowlane rusza wiosną tego roku – zapowiada koncesjonariusz A2 Autostrada Wielkopolska SA. Prace obejmą 16 kilometrów

3 pas na A2 - Prace rozpoczną się już Wiosną 2019!

Autostradowa obwodnica Poznania ma obecnie po 2 pasy ruchu w każdą stronę. To stanowczo za mało biorąc pod uwagę natężenie ruchu, m.in. spowodowane oddaniem dróg ekspresowych S5 i S11. Obecnie autostradową obwodnicą Poznania przejeżdża około 65 tys. pojazdów na dobę, a umowa koncesjonariusza z rządem przewidywała, że A2-ka zostanie poszerzona w momencie, gdy natężenie ruchu przekroczy 40 tys. pojazdów na dobę. O planach poszerzenia trasy o dodatkowy pas ruchu mówi się od lat.
 

Pierwsze prace przygotowawcze zmierzające do poszerzenia 17 km obwodnicy od węzła Poznań Zachód do węzła Krzesiny rozpoczęły się jeszcze pod koniec 2012 r. Konieczne było jednak uruchomienie całej procedury tak jak dla realizacji nowej inwestycji. Ostatecznie w maju 2018 r wojewoda wielkopolski wydał Zgodę na Realizację Inwestycji i dopiero wtedy mógł ruszyć przetarg.
 

Inwestycja wreszcie ruszyła, a roboty budowlane rozpoczną się wiosną 2019 r. Rozbudowa obwodnicy Poznania obejmie poszerzenie o trzeci pas ruchu 16 km odcinka obwodnicy od węzła Poznań Zachód do węzła Poznań Krzesiny, dobudowę i rozbudowę ekranów akustycznych.
 

Oczywiście oczekiwana inwestycja przyniesie duże utrudnienia dla kierowców. W czasie prowadzenia prac ruch będzie odbywać się dwupasmowo w każdym kierunku ale każda z jezdni będzie zwężona, a dozwolona prędkość będzie ograniczona. O utrudnieniach na A2 i zmianach w organizacji ruchu będziemy informować na bieżąco.


Południowa obwodnica Poznania, jest częścią koncesyjnego odcinka autostrady A2 z Nowego Tomyśla do Konina. Rozpoczyna się na węźle Poznań Zachód (koło Głuchowa), gdzie łączy się z budowaną drogą ekspresową S5 oraz istniejącą S11 (która jest zachodnią obwodnicą miasta), a kończy na węźle Poznań Wschód , gdzie spina się z drogą ekspresową S5, która tworzy wschodnią obwodnicę miasta. Przejazd autostradową obwodnicą Poznania jest bezpłatny.

Źródło :  Anna Kluba  -  conadrogach.pl

Źródło: Anna Kluba  -  conadrogach.pl
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ