Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Polecane

W Luboniu znaleziono dziuplę samochodową

Dodano: 6 miesięcy temu

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby związane z przestępczością samochodową. Podczas przeszukiwań zabezpieczyli jedno skradzione auto i kilkaset części samochodowych.

W Luboniu znaleziono dziuplę samochodową

Policjanci z Poznania zatrzymali 2 osoby związane z przestępczością samochodową. Podczas przeszukiwań zabezpieczyli jedno skradzione auto i kilkaset części samochodowych, które pochodzą z kradzieży. Wobec jednego z zatrzymanych zastosowano 2 miesięczny areszt. Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

15 stycznia br. funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z KMP Poznań weszli na teren jednej z posesji na terenie Lubonia. Tam w pomieszczeniach gospodarczych zatrzymali
2 mężczyzn. W trakcie wejścia policjantów, obie osoby zajmowały się rozbiórką jednego z pojazdów. Okazało się, że jest to samochód skradziony dzień wcześniej w Lesznie. W tym samym pomieszczeniu znaleziono jeszcze części innego pojazdu, który został skradziony z terenu Szczecina.


26-latek i 45-latek zostali zatrzymani. Usłyszeli oni zarzuty związane z przestępczością samochodową. Jeden z nich trafił do aresztu, gdzie spędzi kolejne 2 miesiące.
Kolejnego dnia policjanci zdecydowali się na przeszukania kolejnych miejsc, które według nich mogły być „dziuplami samochodowymi”. Ich typowania okazały się trafne. Na terenie posesji, gdzie funkcjonariusze zdecydowali się na działania, zabezpieczono kilkaset części samochodowych. Kryminalni, wspólnie ze specjalistami – mechanoskopami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP, odnaleźli części od 5 samochodów. Jeden z pojazdów został skradziony w Poznaniu, zaś 4 kolejne na terenie Niemiec.
Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

/KW Poznań

 
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ