Dzisiaj jest: 23.7.2019, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy
Polecane

Nagrody Siewcy roku 2018 rozdane ! Poznaj zwycięzców

Dodano: 6 miesięcy temu Autor:

W dniu wczorajszym odbyła się Gala Siewcy Roku 2018. Jest to unikatowa impreza która odbywa się tylko w Luboniu a jej cechą charakterystyczną  jest nagradzanie tylko i wyłącznie ludzi ...

Nagrody Siewcy roku 2018 rozdane ! Poznaj zwycięzców

W dniu wczorajszym odbyła się Gala Siewcy Roku 2018. Jest to unikatowa impreza która odbywa się tylko w Luboniu a jej cechą charakterystyczną  jest nagradzanie tylko i wyłącznie ludzi, którzy przysłużyli się miastu i jego mieszkańcom. Od lat kategorie są niezmienne i dotyczą biznesu, sportu, życia publicznego i kultury. Gośćmi tegorocznej gali były władze miasta Luboń oraz okolicznych gmin, władze państwowe oraz przedstawiciel Parlamentu Europejskiego.

Gala zaczęła się od pokazu filmu pełnometrażowego, który dotyczył historii Powstania Wielkopolskiego w mieście Luboń oraz jego okolicach. Film został wyreżyserowany przez Łukasza Budzyńskiego nauczyciela wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 5 i został utrzymany w charakterze filmu dokumentalnego. W zdjęciach brało udział ponad 250 aktorów, każdy z nich posiadał ubiór wyciągnięty z epoki . Sam reżyser podczas gratulacji podkreślił ciszę, która w filmie często się ukazywała jako środek kontaktu z widzem, aby on sam mógł popaść w chwile refleksji ponieważ ona przysparza nam różne odczucia. Należy zaznaczyć że jest to film amatorski i w każdym calu bije na głowę wiele profesjonalnych tworów filmowych.

Po seansie nastąpiła przerwa po której zaczynała się główna część gali. Zaczęła się ona od występu artystycznego. Następnie jeszcze przed wręczeniem głównych nagród  przystąpiono do wyróżniania osób zasłużonych miastu Luboń. Zaraz po jej zakończeniu prowadzący przeszedł do prezentacji nominowanych i ogłaszania zwycięzców a są nimi:

W kategorii biznes nominowani zostali Anita Gielnik Salon od pokoleń, Błażej Kokornaczyk Naprawa obuwia, Andrzej Szypura WodAn  a zwycięzcą został Andrzej Szypura WodAn.

W kategorii Kultura nominowani zostali Semper Fidelis Grupa Rekonstrukcji Cywilno- Militarnej,  dr Izabella Szczepaniak,  Zbigniew Czekała, zwycięzca została dr Izabella Szczepaniak.

W kategorii Sport nominowani zostali  Robert Zieliński, Zuzanna Janicka i Akademia Tańca Bezuma, Sebastian Maćkowski, Piotr Ciszak, Maciej Kosmacz i Marcin Kosmalski  a zwycięzcą okazała się Zuzanna Janicka i Akademia Tańca Bezuma.

W kategorii Życie Publiczne nominowani zostali Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Lubonianka", Robert Twardowski i Marcin Mroczyński, Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, Parafialny Zespół Caritas parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego, zwycięstwo przypadło Parafialnemu Zespołowi Caritas parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbe.

Kliknij tutaj aby przejść do pełnej galerii >>>

Zdjęcia, tekst – Mikołaj Zbanyszek Luboni.pl
 
Źródło: Luboni
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ