Dzisiaj jest: 24.2.2020, imieniny: Boguty, Bogusza, Macieja
Polecane

Udana niedziela Orlików - SF Luboń

Dodano: rok temu Autor:

Dwa zespoły Szkoły Futbolu wzięły udział w niedzielnym turnieju Polibuda Kids Cup.

Udana niedziela Orlików - SF Luboń

Dwa zespoły Szkoły Futbolu wzięły udział w niedzielnym turnieju Polibuda Kids Cup. Trener Marcin po raz kolejny dokonał przeglądu kadr, co po niezbyt udanym (rozegranym w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych) sparingu miało niebagatelne znaczenie, szczególnie w kontekście przygotowań do rozgrywek ligowych.
 

Od początku turnieju lepiej poczynał sobie zespół „białych”, w składzie którego brylowali Alicja Ossowska i Paweł Owczarczak. Pomimo minimalnej porażki w pierwszym meczu z późniejszym zwycięzcą UKS Śrem – zaledwie jednym golem, po pechowo straconych golach, zespół z meczu na mecz łapał wiatr w żagle. Coraz lepiej grali wszyscy zawodnicy, rozkręcił się Bartek Kliszewski, pięcioma golami w jednym spotkaniu popisał się Krystian Nowak, a techniką czarował Gracjan Rzeźniczak.

Szczególnie cenna była okazała wygrana, w stosunku 5:0, z 1920 Mosina – niedawnym sparingowym rywalem. Zespół pokazał moc, skuteczność i przede wszystkim te elementy, nad którymi tak ciężko pracuje na kolejnych treningach. Widać, że ciężka praca przynosi systematyczne efekty, a drużyna rozumie się coraz lepiej i wciąż doskonali umiejętności.
 

Całkiem solidnie zaprezentował się także zespół „granatowych”, złożonych z zawodników trenujących w grupie niebieskiej, wzmocnionych Wiktorią Urbaniak. Wika dwoiła się i troiła, bardzo dobrze bronił Kajtek Niemiro – dość powiedzieć, że przez większość meczu z UKS Śrem to Szkoła Futbolu sensacyjnie prowadziła. Trener Marcin słusznie zauważył, że zdobyte w czasie kolejnych meczów doświadczenie na pewno zaprocentuje i pozwoli podnosić zawodnikom umiejętności, a także, co bardzo ważne, nabrać pewności siebie.

Ostatecznie w turnieju zespół „granatowy” uplasował się na VI miejscu, a „biali” zdobyli, po pasjonującym ostatnim meczu, III miejsce. Bezapelacyjnym królem strzelców turniejowych zmagań został zdobywca 11 goli, Paweł Owczarczak.

/ SF Luboń

Źródło: SF Luboń
Polecane
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na dodanie mojego adresu e-mail do Lubońskiego systemu powiadomień o zagrożeniach - ALERT LUBOŃ